Поради поліції для тих, хто виїжджає за кордон

Якщо Вам запропонували високооплачувану роботу за кордоном, перш ніж давати згоду варто врахувати низку чинників. Зокрема, взяти до уваги, що за останнє десятиліття за межі держави, з метою незаконної експлуатації за кордоном, вивезено більше 100 тисяч українців.

За даними Міжнародної організації міграції до найбільш поширених форм експлуатації за кордоном належить трудове рабство. Інша добра половина випадків припадає на сексуальне невільництво.

Бізнес работоргівців побудовано на фіктивному посередництві з оманливими рисами легальної сфери послуг з працевлаштування за кордоном. Зважаючи на цю обставину, акцентуємо увагу тих, хто планує виїхати закордон, на простих і водночас практичних порадах:

1. Не довіряйте Ваш паспорт жодній людині. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди мають знаходитися винятково у Вас.

2. Якщо Ви збираєтесь працювати або вчитися, подбайте, щоб Ваш контракт був написаний зрозумілою Вам мовою, а також, щоб умови, місце і час Вашої майбутньої роботи (навчання) були чітко визначені.

3. Залиште вдома, своїм друзям або близьким, детальну інформацію про місце перебування за кордоном (з адресою та контактними телефонами, а також копію паспорта і контракту, своє фото, адреси, телефони, E-mail Ваших іноземних друзів).

4. Завчасно з'ясуйте номери телефонів посольств і консульських представництв за кордоном. Представники вашої країни допоможуть «вийти» зі скрутної ситуації, в якій Ви опинилися.

5. У зарубіжних країнах активно працюють неурядові організації та служби, які надають допомогу особам, котрі опинилися у важкому становищі.

6. Необхідно знати хоча б елементарні слова або стандартні вирази іноземною мовою. Це значно полегшить Ваше перебування за кордоном та убереже від зайвих проблем.

Пам’ятайте, що термін перебування на території іноземної держави обмежений міждержавними угодами про безвізовий режим або вказаний у вашій візі.

Порушення визначених законодавством строків перебування або візового режиму призведе до негативних юридичних наслідків, зокрема стане підставою для заборони наступного виїзду за кордон.

порадиполтавцям
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі