Полтавці мають ексклюзивну можливість відвідати виставку Марії Примаченко в Дніпрі

Вперше за багато років частина мистецької спадщини Марії Примаченко покинула стіни Національного музею українського народного декоративного мистецтва, щоб виставитися в дніпровському Музеї українського живопису.

Полтавський туристичний клуб In Green просто не зміг лишитися осторонь цієї події і вирішив подарувати полтавцям можливість поїхати 18 грудня у одноденний мистецький тур до Дніпра.

Виставка під назвою «Марія Примаченко. Фантастична реальність» охоплює весь творчий період художниці, починаючи з ранніх картин 30-х років і закінчуючи зрілими роботами 90-х. Переходячи із зали до зали, відвідувачі виставки зможуть простежити весь творчий шлях Примаченко від боязкої малоформатної графіки до сміливих експериментів з кольором і формою.

Марія Примаченко все життя творила в стилі народного примітивізму, зберігаючи майже дитячий незатьмарений погляд на світ, тому ми бачимо на її картинах фантастичні казкові образи, які колись, ще в ранньому дитинстві, існували в нашій з вами уяві.

Марія Оксентіївна Примаченко народилася 1909 року в селі Болотня на Київщині в родині мистецько обдарованих людей. Її батько займався теслярством и різьбленням по дереву, мати була майстринею вишивання, а бабуся розписувала писанки. Саме від своєї творчої родини Марія перейняла вміння створювати чарівний орнамент, що поєднує в собі український колорит та геніальну складову, яка робить птахів схожими на квіти, а квіти на птахів.

Дитинство художниці було затьмарене тяжкою хворобою – поліомієлітом. Недуга, звичайно, дуже вплинула на дівчинку. Вона стала не по-дитячому серйозною й напрочуд спостережливою. В неї загострився зір та слух, тому всі предмети, що її оточували, нерідко отримували фантастичні та кумедні обриси. Не бажаючи здаватися хворобі, дівчинка мріяла дарувати людям радість й звернулася до мистецтва.

Марія Примаченко намалювала понад 800 картин, 650 з них зберігається в Київському музеї українського народного декоративного мистецтва. А сотня найвідоміших нині виставляється в дніпровському Музеї українського живопису.

афиша дніпро мистецьке
афиша дніпро мистецьке

Окрім виставки Марії Примаченко, до уваги поціновувачів яскравих подорожей представлена насичена програма, яка включає в себе відвідання оригінальних екскурсійних об’єктів Дніпра. Рідкісну естетичну та духовну насолоду подарує справжній храм мистецтва – Дніпропетровський будинок органної та камерної музики, де відвідувачі прослухають концерт органної музики. Не оминуть увагою й Художній музей, що налічує 8,5 тисяч творів живопису, скульптури та графіки. Це один з трьох музеїв України, де виставлена ​​картина нашої землячки, талановитої французької художниці Марії Башкірцевої. В планах клубу In Green також візит до грандіозного музею «Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні». Музей, присвячений трагедії Голокосту, займає три поверхи в культурно-діловому центрі «Менора».

Подати заявку на участь в екскурсії можна на сайті організатора: http://ingreen.in.ua/tours/outpoltava/out018. Прийом заявок відкритий до 20.00 години 11 грудня. Кількість місць обмежена!

Полтава екскурсія Дніпро
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі