• Головна
  • Полтавцям розповіли про часи лихих дев'яностих
08:02, 8 грудня 2016 р.

Полтавцям розповіли про часи лихих дев'яностих

Відомий журналіст та письменник Олег Криштопа розповів полтавчанам про «ліхіє дев’яності» Івано-Франківська.

Вчора до Полтави завітав відомий репортажист, журналіст і письменник Олег Криштопа. Для полтавчан журналіст підготував презентацію відразу двох своїх книг «Україна: масштаб 1:1», а також «Ліхіє дев’яності: Станіславський феномен». Саме остання викликала у полтавчан чимале зацікавлення, вони разом із Олегом Криштопою відтворювали у пам’яті часи тих «ліхіх дев’яностих».

Полтавцям розповіли про часи лихих дев'яностих, фото-1

Журналіст розповів, що для того якомога детальніше передати атмосферу тих часів він обрав жанр не детектив чи пригодницький роман, а саме художній репортаж. Такий жанр поки що є маловідомим для широкої аудиторії, але вже набуває неабиякої популярності. Особливістю художнього репортажу є точні факти, детальність та абсолютно нічого вигаданого.

«Відкрию таємницю - я написав цю книжку за два тижні. Я приїхав до Івано-Франківська і подумав, що оскільки я там жив, то зможу назбирати інформацію за 4 дні, але коли вже зібралося достатня кількість матеріалів, то зрозумів, що мені цих днів буде замало», - розповів Олег Криштопа.

Полтавцям розповіли про часи лихих дев'яностих, фото-2

Саме дев’яності для багатьох є ностальгійними, однак автор розповів, що він зовсім не сумує за тими часами:  

 «У книзі представлені мої власні спогади, крім того це і історії людей. Для мене це той час, коли мій тато намагався скористатися можливостями, але ця праця погоріла. Потім він зник, втікаючи від кредиторів на 7 років, я думав, що його вже не має серед живих, але це вже інша історія. У мене особисто ностальгії немає, скоріше є ностальгія за власною молодістю. Насправді, коли хтось ностальгує за радянським союзом це такий феномен, адже тоді всім було зле, а сама ностальгія виникла пізніше, і можна її розглядати як ностальгію саме за молодістю».

Незважаючи на те, що Олег Криштопа розповідав про «ліхіє дев’яності», які проходили саме в Івано-Франківську, полтавчанам було про що поговорити із репортажистом. Адже церковні війни, розвал «совка», бандитські угрупування були у дев’яностих не тільки в Івано-Франківську.  

«Ліхіє дев’яності» це серія художніх репортажів, які будуть висвітлювати кожну область у ті часи, тож можливо вже скоро розкажуть про полтавські ліхіє дев’яності.

Полтавцям розповіли про часи лихих дев'яностих, фото-3
Полтавцям розповіли про часи лихих дев'яностих, фото-4

Нагадаємо, що полтавчанам презентували унікальну книгу про українську армію.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ОлегКриштопа #ліхієдев'яності #Полтава
live comments feed...