08:26, 8 травня 2012 р.

Пом`янімо жертв війни

Сьогодні перший з двох днів пам’яті і примирення, присвячений жертвам Другої світової війни.

У народі 8 травня, у день Марка, спостерігали за погодою і казали: «У день Марка небо ярке – на вулиці парко, а бабі в хаті жарко». Також підмічали, якщо не зацвіли яблуні – на неврожай. Якщо співочі птахи прилітають зграями — на тепле літо. Якщо у цей день спостерігалась райдуга висока і крута — до хорошої погоди, якщо ж вона була низькою і пологою — до негоди.

За церковним календарем сьогодні вшановують Апостола і Євангеліста Марка, преподобного Сильвестра Обнорського.

Іменинниками 8 травня є Марко, Сильвестр, Ярослав, Хома, Віктор, Станіслав.

8 травня 1709 року московське військо зруйнувало Запорізьку Січ у відповідь на перехід запорожців на бік гетьмана Мазепи.

8 травня 1900 року Андрій Шептицький був призначений митрополитом Львівським.

8 травня 1940 року командуючий ВМС ІІІ рейху гросс-адмірал Деніц написав доповідну записку Гітлеру про доцільність спільної операції ВМС СРСР і ІІІ рейху по захопленню Північної Норвегії. Записка була представлена Гітлеру наступного дня, 9 травня 1940 року, і була ним відхілена.

Через 5 років у передмісті Берліна Карлхорсті, зайнятому радянськими військами, представники німецького головнокомандування на чолі з генералом Кейтелем підписали акт про беззастережну капітуляцію збройних сил Німеччини; цей договір за дорученням Сталіна підписав маршал Радянського Союзу Георгій Жуков, а також представники США, Великобританії та Франції.

8 травня відзначають:
- Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного півмісяця
- Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни

Оголошення
live comments feed...