• Головна
  • У Жеваго можуть відібрати Полтавський ГЗК?
12:58, 27 квітня 2012 р.

У Жеваго можуть відібрати Полтавський ГЗК?

Компанія Ferrexpo Костянтина Жеваго не подала апеляцію на рішення Вищого суду Великобританії, який відмовив їй в перенесенні спору за 40% акцій Полтавського ГЗК з Україною до Великобританії.

За словами представника юридичної фірми Lexwell, яка виступає юридичним радником компаній Gilson Investments Limited, Emsworth Assets Limited, Calefort Developments Limited і Trimcroft Services Limited (опонентів Ferrexpo, що претендують на 40% ПГЗК), вчора закінчився передбачений англійським законодавством термін для подачі відповідної апеляції.

Також залишається відкритим питання про оплату Ferrexpo судових витрат як стороною, що програла (відповідна норма передбачена законодавством Великобританії), де тільки первинний гарантійний внесок становить 250 тис. фунтів стерлінгів.

Нагадаємо, 40,19% акцій ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" афілійовані з Костянтином Жеваго компанії (EASTCOAST UNITED INC, STATEX CORP., NEWPORT INC., SAYERS HOLDINGS LIMITED) придбали в 2002 р. за млн. - у компаній, близьких до VS Energy Олександра Бабакова (Gilson Investments Limited, Emsworth Assets Limited, Calefort Developments Limited і Trimcroft Services Limited). У 2005 році продавці оскаржили угоду в господарському суді, заявивши, що договори купівлі-продажу були оформлені з порушеннями українського законодавства. 21 квітня 2010 Вищий Господарський суд України визнав недійсними договори купівлі-продажу акцій ПГЗК, укладені в 2002 році.

В кінці 2011 року Ferrexpo подало позов до Вищого суду Великобританії, вимагаючи перенести розгляд в юридичні інстанції цієї країни. 3 квітня Вищий суд Великобританії визнав непереконливими доводи Ferrexpo про необхідність розгляду справи у Великобританії, вказавши на переважну компетенцію українських судів. Розгляд позову Ferrexpo було зупинено. У Ferrexpo залишалися теоретичні шанси оскаржити це рішення, однак не реалізувавши своє право на апеляцію, компанія Костянтина Жеваго втратила можливість перенести процес за 40% акцій ПГЗК до Великобританії.

Зараз у Господарському суді Полтавської області розглядається позов близьких в VS Energy компаній про визнання недійсними емісій акцій, проведених у 2002-2011 роках (з листопада 2002 по листопад 2011 ПГЗК провів вісім емісій, довівши розмір статутного фонду до більш ніж 1.9 млрд. грн).


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...