• Головна
  • «І впала з неба чорна зірка - Чорнобиль»
08:40, 26 квітня 2012 р.

«І впала з неба чорна зірка - Чорнобиль»

Останні 26 років 26 квітня для українців в Україні і поза нею пов'язується лише з однією сумною подією — вибухом четвертого реактору на Чорнобильській атомній станції. Той час для покоління тодішніх дітей запам'ятався розгубленістю дорослих перед невідомою і невидимою небезпекою та постійними спостереження за напрямком вітру — чи дме не з боку Чорнобиля. Навколо точилися нескінченні розмови про кінець світу.

Слава Богу, ця катастрофа не стала для нас кінцем, хоча, зважаючи на її наслідки, ще невідомо, чи справді це так. А тому, можливо, є сенс прислухатися до порад наших предків, які, будучи ревними прибічниками природи, кожен свій день узгоджували з її життям, а не навпаки.

26 квітня у дохристиянські часи вшановували Богиню Живу. Вона опікувалася народженням нового життя, а тому у цей день їй молилися про здоров’я, довголіття і слухали скільки років накує зозуля. До речі, зозулю можна почути лише після того, як заспіває соловей.

За церковним календарем сьогодні вшановують мученика Артемона, мученика Крискента, мученицю Фомаїду.

Іменинниками 26 квітня є Дмитро, Артем.

26 квітня 1887 року на історичній Полтавщині, у Ромнах (зараз Сумська область) народився Іван Кавалерідзе, український скульптор, кінорежисер, драматург, сценарист. Він був автором першого за часів відродженої України пам'ятника Шевченку у рідному місті (1918 рік) і пам'ятників княгині Ользі і Ярославу Мудрому в Києві. Полтавщині Іван Кавалерідзе залишив відомий всім полтавцям і гостям міста пам'ятник Шевченку в Полтаві біля краєзнавчого музею, а також пам'ятник Сковороді у Лохвиці.

26 квітня 1840 року в Петербурзі з друку вийшло перше видання «Кобзаря» Тараса Шевченка.
26 квітня 1926 року Сталін в листі до Кагановича розкритикував націоналістичну політику Хвильового і Шумського в Україні. 
26 квітня 1945 року Українська РСР увійшла до ООН, як член-засновник.
А 26 квітня 2000 року президент України Леонід Кучма заявив, що Чорнобильська АЕС буде закрита до кінця 2000 року, що і було зроблено 13 грудня того ж року.

26 квітня відзначають:
- Міжнародний день інтелектуальної власності. Генеральна асамблея Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) на своєму засіданні у вересні 2000 року прийняла рішення про встановлення цього свята. При цьому вона виходила з того, що 26 квітня знаменує собою народження ВОІВ, організації, покликаної сприяти охороні і розвитку інтелектуальної власності в усьому світі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...