12:45, 18 квітня 2012 р.

Федул губи надув

За церковним календарем сьогодні вшановують мучеників Феодула, Агафопода диякона, преподобного Пуплія, преподобних Феона, Симона і Форвина, преподобного Марка Афінського, преподобного Платона сповідника, преподобну Феодору.

У народі святого називали Федул Вітренник: «Прийшов Федул — тепляк подув». Якщо у цей день була негода, то говорили: «Федул губи надув». До цього часу ще ймовірні морози, але після Федула влада зими вже втрачена на довгий час, принаймні до листопада. У цей день приходить прокидаються цвіркуни.

Іменинниками 18 квітня є Платон, Федора, Агафія, Феодула.

18 квітня 1648 року Богдан Хмельницький прибув у Запорізьку Січ із закликом до антипольського повстання. Саме цього дня і почалася важка війна українців за національне і духовне визволення, яка потім зусиллями Москви і полтавського полковника Мартина Пушкаря (якому в Полтаві досі стоїть пам'ятник) переросла у громадянську - "Руїну". Руїна припинилася з обранням на лівобережного гетьмана Івана Мазепу (1687 рік)

18 квітня 1909 року Ватикан канонізував Жанну д'Арк, почавши виправляти злочинні помилки своїх попередників у добу середньовіччя. 
А 18 квітня 1928 року такий собі "мистецтвознавець" Максим Горький у «Правді» назвав джаз «музикою товстих».

Цього ж дня 1995 року Київська міська рада повернула Києву древній герб з зображенням Архангела Михаїла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...