08:53, 17 квітня 2012 р.
Як Полтава Великдень зустрічала
Великодня ніч спустилась над Полтавою, мабуть дивуючись таким численним вогням на вулицях і кількості людей. Нічну тишу розрізали великодні дзвони, проте мабуть, бажаючих спати у місті було меншість, ніж тих, хто вирішив піти на Великодню всенічну службу або освятити паски.
Згідно зі стародавніми звичаями, великодню паску треба святити саме під час нічної служби, в інший час великодня паска - звичайний кекс з родзинками. Тому ще задовго до початку Великодньої служби на вулицях можно було побачити людей з кошиками з пасками та яйцями. Дехто висвячував і вино, хоча священники робити це не рекомендують.
Близько 22.30 народ розташовувався біля стародавньої Спаської церкви (нагадаємо, що вона побудована, як дерев`яна, 1686 року, а сучасний кам`яне покриття на старою церквою побудували вже у ХІХ столітті. Церква сяє у вогнях, біля неї - велика кількість міліції та чоловіків у камуфляжах - представники організації під дещо дівною назвою "Міжнародна академія козацтва"(МАК). "МАКи" розмовляють здебідьшого російською на відміну від міліції.
Вздовж парапету Спаської церкви розташовуються бажаючі взяти участь у богослужбі. Всіх їх мала церква не вмістила.
Натомість відбудований недавно Свято-Успенський храм - просторий і величний, одначе і він до богослужіння наповнився вірянами. Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір за північ виводить паству з храму і під співи обходить на чолі процесії Свято-Успенський собор. Після цього владика Федір урочисто відмікає собор і починає службу.
Святкове богослужіння триває до четвертої ранку. Всі піднесені, навіть дітлахи (деякі на маминих руках) не капризують. "Христос воскрес!" - раз у раз по тричі лунає над напівкруглим склепінням собору.
"Воїстину воскрес" - вторить, наче луна, яка відбивається від стін, маса вірян.
Під кінець служби владика Федір читає Великоднє послання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. "Це свято перемоги життя над смертю" - основна думка послання.
Після владика дякує присутнім, які взяли участь у Великодній службі. Всі виходять надвір.
Починає освячення плодів земних. Народу зібралось біля собору майже втричі більше за присутніх на службі. Міліції тут не видно, проте вона, мабуть, просто не впадає в очі.
Після освячення пасок народ розходиться. На вулицях міста багатолюдно, незважаючи на те, що тільки починає світати.
Величезна маса людей і машин біля Хрестовоздвиженського монастиря. Люди кільцем оточили давню церкву, побудовану коштом Івана Мазепи.
На вулиці вже світло. Полтава зустріла Великдень.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
live comments feed...