• Головна
  • Чи буде на Шишаччині ландштафтний парк
17:13, 13 квітня 2012 р.

Чи буде на Шишаччині ландштафтний парк

Заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула провів у селищі Шишаки нараду з питань створення у Шишацькому районі регіонального ландшафтного парку «Лісостеповий чорноземний». У нараді взяли участь керівники району, науковці, представники організацій, установ, громад, чиї інтереси чи діяльність безпосередньо пов’язані зі створенням і функціонуванням регіонального ландшафтного парку (РЛП). На нараді обговорювалась мета, ресурси, етапи та можливі складнощі у створенні РЛП.

Володимир Замикула зазначив, що природно-заповідні території мають складати принаймні 15% площі країни. Зараз в Україні цей показник складає 5%, майже такий він і в Полтавській області (4,95%).

Шишацький район для створення РЛП має ресурси і умови. Крім того, виникає необхідність цього. По словам директора Центру заповідної справи, рекреації та екотуризму Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління мінприроди (Київ) Олена Байрак, тут знаходиться дуже цінне Шишацьке природне ядро – структурний елемент Псільського та Галицько-Слобожанського екокоридору, що є частиною національної екомережі України.

Однак це природне ядро має найменшу ступінь захищеності, оскільки територія заповідності Шишацького району є лише 1,08%. Особливу цінність має ця територія і як культурно-історична, бо пов’язана з діяльністю вченого Володимира Вернадського, письменника Володимира Короленка і державного діяча Кирила Осьмака. Тому і виникла ідея створити у Шишацькому районі регіональний ландшафтний парк.

У ході розробки концепції створення РЛП науковці визначили пріоритети: збереження  лісостепових ландшафтів із різноманіттям зональних (широколистяних лісів та лучних степів) та заплавних (лучних, болотних, водних) екосистем, а також популяцій рідкісних видів флори і фауни; збереження та відновлення чорноземів в умовах органічного землеробства (без застосування хімічних добрив і пестицидів), підвищення заповідної території Шишацького району від 1,08% до 5%, історико-культурних традицій краю та зеленого туризму.

Ідея створення Шишацького РЛП підтримана рішенням десятої сесії Полтавської обласної ради від 29 лютого, згідно з яким у Шишацькому районі заплановано підготувати наукове обґрунтування створення регіонального ландшафтного парку, на це виділені кошти.

Тут випливає ще одна проблема – недостатня інформованість шишаччан щодо необхідності створення РЛП. На нараді виникли запитання, чи не викличе створення РЛП якихось обмежень на господарську діяльність селянських господарств. Природоохоронці й науковці запевнили, що цю проблему вирішує поділ території РЛП на різні зони, серед яких, передбачені також господарська та рекреаційна. Крім того, завдяки РЛП навіть можуть бути створені нові робочі місця, зокрема, у сфері зеленого туризму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...