• Головна
  • У полтавському сирі пальмової олії нема, проте треба ж прискіпатися
18:54, 10 квітня 2012 р.

У полтавському сирі пальмової олії нема, проте треба ж прискіпатися

"Роспотрєбнадзор" сьогодні направив до Пирятина нову групу експертів для інспекції. Про це повідомив головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко.

Нагадаємо, 3 квітня Онищенко відвідав Київ і після переговорів з керівництвом українських відомств заявив, що українська "сирна проблема" буде вирішена після виконання російських вимог.

"Ми виставили свої вимоги. З ними в Україні погодилися. У міру того, як швидко вони будуть вирішуватися, вирішуватиметься і питання доступу українського сиру на російський ринок", - сказав Онищенко.

В кінці березня інспекція Росспоживнагляду була на українському підприємстві "Гадячсир" і знайшла невідповідності технологічного процесу російським стандартам. "Виробництво сиру, що поставляється на територію РФ, проводиться з порушеннями технологічного процесу на ділянках його дозрівання, упаковки, а також доставки компонентів для його виробництва", - говорилося в повідомленні Росспоживнагляду. Проте, пальмової олії, на чому наголошували росіяни, у гадяцькому сирі не знайшли. Не знайшли по-великому, чіпляються в дрібницях.

Мало того, росіяни заявили, що "технологічні параметри з виробництва сиру не відповідають вимогам російського законодавства". Проте, шановні, в якій державі підприємство, яке виробляє експортну продукцію, керується не чинним законодавством даної країни, а законодавством країни-імпортера?

Нагадаємо, з 7 лютого російська сторона ввела заборону на ввезення в країну сирів Гадяцького і Пирятинського сирзаводів, мотівуючи це тим, що українські сири містять пальмову олію.

"Всього на території Росії припинена реалізація 32 тонн сиру", - повідомляв глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко в березні. За його словами, ще понад 120 тонн українського сиру затримано на кордоні і не допущено в РФ.

27 лютого Онищенко сказав, що Україні більш ніж наполовину скоротила поставки сиру в Росію через претензії до якості продукції з боку санітарної служби РФ.

3 березня Онищенко повідомив, що російські експерти завершили етап документарній перевірки низки українських підприємств, що поставляли сирну продукцію в РФ. Росспоживнагляд повідомив українську сторону про готовність перевірити на місці відповідність продукції таких підприємств російським вимогам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...