08:15, 10 квітня 2012 р.

Сьогодні Великий вівторок

За православним календарем 10 квітня цього року — Великий вівторок Страсної седмиці.

Вшановують преподобних Іларiона Нового, Стефана Чудотворця, Євстратiя Печерського, Іларiона Псковоєзерського та ін.

У минулі часи у цей день виганяли худобу на пасовисько. Залежно від температури повітря, з цього дня вилітали джмелі і комарі (бджоли вже вилітили).

Наші пращури продовжували спостерігати за птахами і складати за ними прогноз погоди: якщо птахи вили гнізда на сонячній стороні, очікувалось холодне літо, якщо на тіньовій стороні, то літо мало бути теплим.

Іменинники 10 квітня Євстратій, Іларіон, Степан, Іван

10 квітня 1864 року у Львові почав роботу перший професійний український театр «Руська бесіда» (наголошую, не російська, а руська (від Русь - історична назва України).
А 10 квітня 1938 року ЦК КП(б)У прийняв постанову про реорганізацію української національної школи. Хай нікого не вводить оману назва постанови. Цією постановою було узаконене масовий перехід українських та національних (німецьких, грецьких, болгарських, молдавських, єврейських) шкіл на російську мову викладання. Власне, школи вже стали російськими до того в результаті 22 "національних" операцій НКВС (1937-1938), коли масово знищували вчителів, як "буржуазних націоналістів" відповідної національності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...