• Головна
  • Антимонопольний комітет оштрафував власника кременчуцьких АЗС
14:00, 6 квітня 2012 р.

Антимонопольний комітет оштрафував власника кременчуцьких АЗС

Антимонопольний комітет України (АМКУ) наклав штраф на ТОВ «Торговий дім «Ритейл К», контролюється компанією «Калина») в розмірі 347,2 тис. грн за здійсненні концентрації шляхом одержання в оренду 70 АЗС.

За даними АМКУ, «Ритейл К» взяла в оренду АЗС, що належать ТОВ «Реген-Ойл» (Черкаси), ТОВ «Атіква» (Тернопіль), ТОВ «ВІК» (Одеса), ТОВ «Калина-Закарпаття» (Ужгород), ДП «БОРОЛ» (с. Усатове, Одеська обл.), ТОВ «Агрохімсервіс» (Суми), ТОВ «БІНА ЛТД» (Харків), ТОВ «Меркатор АЗС » (Кременчук).
Згідно з повідомленням, дані операції компанія провела без отримання відповідного дозволу органів АМКУ.

Мережа АЗС «Калина» була заснована Феліксом Козаковим, Юрієм Дубинським та Олексієм Тамразовим і налічувала близько 80 АЗС в 12 регіонах України. Внаслідок активного придбання АЗС та земельних ділянок, а також будівництва нових комплексів у компанії утворилася велика валютна заборгованість перед банками, яка посилилася під час фінансової кризи 2008 р. і девальвації гривні. У зв'язку з цим компанія намагалася реструктуризувати заборгованість і знайти покупця на всю мережу, проте в врешті була змушена розпродувати мережу по частинах. Кілька сучасних комплексів в Одеській, Харківській та Закарпатській областях було придбано компанією «Альянс-Холдінг» (управляє мережею АЗС Shell). У 2010-2011 рр.. «Калина» віддала мережу в оренду оператору WOG, який після завершення проекту викупив близько 15 комплексів «Калини». Близько 10 об'єктів мережі були придбані структурами «Концерну Галнафтогаз» (управляє мережею ОККО).

Оголошення
live comments feed...