• Головна
  • Як полтавці відзначили 302-у річницю конституції Пилипа Орлика
19:08, 5 квітня 2012 р.

Як полтавці відзначили 302-у річницю конституції Пилипа Орлика

5 квітня 1710 року біля містечка Бендери в Молдові на козацькій раді були прийняті «Пакти й Конституції законів та вольностей Війська Запорозького», написані гетьманом Війська Запорозького Пилипом Орликом, полтавським полковником Григорієм Герциком та небіжем покійного Мазепи Андрієм Войнаровським.

Це є перша українська Конституція в сучасному її розумінні, яка пізніше дістала назву Конституції Пилипа Орлика і яка вважається однією з перших конституцій Європи.

Віддаючи належне її творцям, тісно пов'язаних з Полтавою, громадськість міста разом з козацтвом традиційно святкує річницю Конституції Пилипа Орлика.

Нагадаємо, що Пилип Орлик був одружений на доньці полтавського полковника Григорія Герцика Ганні, і тут, в Полтаві, народився син гетьмана, якого назвали на честь діда Григорієм і який став національним героєм Франції.

Цього року до святкувань приєдналося і студентство. До речі, зараз у Полтавському педагогічному університеті ім. Короленка триває тиждень історичного факультету. Ці дві події вирішено було об'єднати в одну. В результаті було проведено П'яту Всеукраїнську міжвузівську науково-практичну конференцію "Правозахисний рух: історія та сучасність".

На ній виступили відомі на Полтавщині громадські актівісти - правозахисниця Зоя Коваленко, керівник центру правозахисту та констролю за дотриманням законодавства в Полтавській області і голова організації "Громадянське суспільство" Володимир Степанюк, які розповіли студентам про Пилипа Орлика і саму систему правозахисту в Україні.

Закінчила конференцію другокурсниця Національної Юридичної Академії Руслана Мирна з екскурсом у ювенальну юстицію Нідерландів.

Проте студентку опусили в українські реалії присутні на конфекренції представники громадськості. Після її доповіді Руслану запитали щодо шляхів подолання корупції в Україні (Пилипу Орлику б такі проблеми!). Майбутній правник відповіла прямо: "Корупція - двигун держави. Без неї жодна держава не обходиться".

Отакі рефлексії полтавців щодо ситуації з правом в Україні в річницю прийняття першої в світі конституції.

 

Як полтавці відзначили 302-у річницю конституції Пилипа Орлика, фото-1

Учасники конференції в Полтаві

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...