• Головна
  • Сьогодні - 302-річниця першої конституції в світі. Вона була українською.
08:39, 5 квітня 2012 р.

Сьогодні - 302-річниця першої конституції в світі. Вона була українською.

За церковним календарем сьогодні вшановують преподобного мученика Никона і 199 його учнів, преподобного Никона – ігумена Києво-Печерської лаври.

У народі Никон вважається покровителем гри в шашки. У цей день зяблик прилітає. Птахи були носіями різних прикмет, у тому числі і погодних, тому у давнину, як тільки птахи повертались з теплих країв, селяни зазивали їх на ганок, годували крихтами, зернятками, насінням льону.

Наші пращури вірили, що якщо перелітні птахи летять дружними зграями, весна буде хорошою.

Іменинниками 5 квітня є: Лідія, Марія, Василь, Никон.

5 квітня - день взагалі-то для українців видатний (як День Конституції, наприклад). бо в цей день 1710 року в Бендерах на козацькій раді були прийняті «Пакти й Конституції законів та вольностей Війська Запорозького», написані гетьманом Війська Запорозького Пилипом Орликом та його сподвижниками полтавцями Герциком і Войнаровським. Це була перша українська Конституція в сучасному її розумінні.

«Пакти й Конституції законів та вольностей Війська Запорозького» складені як угода між гетьманом та Військом Запорозьким (народом України), що було характерним для західноєвропейської традиції і відрізнялося від пануючої в Московії (з 1713 р. в Росії) ідеї волі і слова государєвого.

Мала би Україна справді українську,а не проросійську владу,сьогоднішній день був би святковим.

5 квітня 1818 року в Парижі барон Карл де Дрез продемонстрував перший двоколісний візок, який за 100 років перетворився у велосипед.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...