• Головна
  • В лікарні Полтави використовували прилади з простроченим терміном повірки
10:40, 5 квітня 2012 р.

В лікарні Полтави використовували прилади з простроченим терміном повірки

Впродовж березня 2012 року інспектори з державного метрологічного нагляду ДП «Полтавастандартметрологія» перевірили 10 підприємств регіону, на 7-и із них виявлені порушення вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Загалом було обревізовано 570 одиниць засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), з них визнано непридатними до застосування 85, або кожен сьомий прилад.

Так, при проведенні державного метрологічного нагляду на Котелевському комбінаті комунальних підприємств було встановлено, що 68 лічильників абонентів, за допомогою яких вівся облік спожитої води, були неповіреними. Крім того, підприємство взагалі не мало переліку засобів вимірювальної техніки, які підлягають повірці в поточному році.

До речі, не всі знають, що якщо водомір досить довгий час не знімати, діаметр отвору лічильника з роками починає заростати осадом, який утворюється через солі, що містяться у воді та іржу, яка потрапляє в неї з труб. В результаті лічильник починає крутитися швидче, хоча кубів води при цьому споживається менше. Таким чином неповірений лічильник вже працює не на користь свого господаря. Тож іще не відомо, хто повинен виявляти більшу зацікавленість у його своєчасній перевірці на точність: споживач чи надавач послуг?

Під час перевірки Полтавської центральної районної лікарні (м. Полтава) встановлено, що в експлуатації знаходилося аж 84 прилади та пристрої з терміном повірки, що минув! Крім того, у медичному закладі не вівся контроль температурних режимів роботи автоклавів, а перелік засобів вимірювальної техніки, які підлягають повірці, було складено не в повному обсязі.

Загалом в результаті проведених перевірок складено 10 приписів про усунення порушень, використання непридатної техніки заборонено. До адміністративної відповідальності притягнено 4 особи, застосовано адміністративні стягнення на загальну суму близько чотирьохсот гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...