• Головна
  • «Теплий василь» і Квітка Цісик
08:47, 4 квітня 2012 р.

«Теплий василь» і Квітка Цісик

Cьогодні ми відзначаємо святого Василя, за яким в народі закріпилася назва "теплого": «На теплого Василя радується зілля». Ще про теплого Василя казали, що якщо на нього під час сходу сонця на небі видніються червоні кола, то рік має бути врожайним.

Сині хмари в цей день вказували на тепло і дощ: «Перший квітневий дощ воза золотого вартий», говорили наші пращури.

За церковним календарем сьогодні вшановують священномученика Василя, мученицю Дросіду, преподобного Ісакія, правовірного Василія.

Іменинниками 4 квітня є Василина, Василь, Сергій, Клавдій, Таїсія.

4 квітня 1953 року народилась американська співачка українського походження Квітка Цісик, виконавиця українських народних та популярних пісень. Пісні у її виконанні стали одним із символів відродження України під час національно-визвольної революції 1989-1991 років.

Також сьогодні українській частині Вікіпедії виповнилося 8 років. 4 квітня 2004 року наша частина була офіційно активована.

І ще одна річниця, повз яку не пройдеш - 4 квітня 1949 року було підписано договір про організацію Північно-Атлантичного співробітництва (відомий з легенд радянської і сучасної комуністично-регіональної пропаганди "агресивний блок НАТО"). Через 6 років, 15 травня 1955 року СРСР і його сателіти створили на кшалт НАТО організацію Варшавського договору (ну дуже миролюбивий, як нам намагалися його подати), яка розпалася після революції 1989 року в Центральній Європі.

Оголошення
live comments feed...