• Головна
  • Маленькі полтавці потребують допомоги. Допоможіть!
18:03, 2 квітня 2012 р.

Маленькі полтавці потребують допомоги. Допоможіть!

На жаль, сьогодні все більше дітей та їхніх батьків потребують матеріальної допомоги небайдужих громадян для дуже вартісного лікування.

Так і цього разу. Живе у селі Світловодському на Кобеляччині молода родина Фаль, яка має двох синочків - майбутню надію родини на захист і добробут. Старшому Толіку зараз 8, молодшому Вані - 6 років.

Так сталося, що в родині Фаль рік тому у старшого синочка Толіка раптом збільшилися лімфатичні вузли - перша ознака онкозахворювання. Всім відома ситуація з медичною допомогою в селах - на крайній випадок там лише фельдшерський пункт. Тому про діагностику тут говорити зайве. За словами координатора медичних програм ГО "Рух добровольців "Простір свободи" Ганни Гопко, дуже слаба діагностика на місцях приводить до запущення онкозахворювань, що в свою чергу збільшує вартість лікування.

Так було і цього разу. Коли батьки зрозуміли всю небезпеку для свого старшенького синочка, Толік потребував серйозного лікування. З діагнозом "Лімфогрануематоз, лімфоцитарний варіант 3 стадія клінічна група 2" Толіка Фаль поклали до Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні, де він проходить інтенсивний курс хіміотерапії.

Проте для родини це було лише початок. Через деякий час з подібним діагнозом до тієї ж лікарні поклали молодшого синочка, 6-річного Ваню. Діагноз "лімфогранулематоз, змішаний-клітинний варіант ст.2 кл.гр. 2. " майже такий, як у старшого.

"Це онкозахворювання не таке вже рідкісне, - розповідає завідуюча онкологічним відділенням Полтавської обласної дитячої лікарні Світлана Шевченко. - Його збудники - промислове забруднення. Скоріше на все, на братів подіяла близкість міста Кременчук. Часто на цю хворобу хворіють дітки з півночі Полтавщини, де є нафтові та газові розробки (Гадяч, Зіньків)".

Стан мами, Ольги Фаль, далекий від оптимістичного, проте вона тримається, бо розуміє, що розклеюватися не можна. Зараз вона знаходиться у Полтаві разом з дітками, а батько на інвалідності - вдома.Толік закінчив вже 3-й протокол хіміотерапії і готується до 4-ого. Аналізи стабільні, а ось кардіограма і узі серця не дуже добрі, то ж саме і у Вані - кардіограми і узі серця не дали йому пройти 1-й протокол, лікарі обом хлопчикам призначили пройти курс Неотон.

Хлопчикам потрібні дорогі препарати, а у батьків грошей немає і взяти їх теж ніде. Одна надія - на небайдужих громадян, які можуть допомогти вилікувати двох хлопчиків - єдину надію батьків. Над братами нависла серйозна загроза навіть їх життю - характер захворювання говорить сам за себе - онкологія.

На даний момент для дітей потрібні препарати на загальну суму близько 10 395 грн! З реквізитами для допомоги двом маленьким полтавцям можна ознайомитися за адресою: spiritusvitae.org.ua
Допоможіть!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...