08:50, 30 березня 2012 р.

Прийшов Теплий Олексій

У народі сьогоднішній день називається днем "теплого Олексія". Особливо його відзначали колись бджолярі, рибалки та мисливці, бо вважалося, що з теплого Олекси вже починається справжнє тепло.

Тому пасічники виставляли вулики для першого вильоту бджіл, рибалки йшли вранці на річку спостерігати за тим, як щука хвостом лід розіб’є, однак не ловили її, бо це вважалося великим гріхом. А мисливці від цього дня вже починали полювати на ведмедів та лисиць.

День теплого Олекси вважався третім важливим днем березня після Явдохи і Сорока Святих, за яким визначали погоду. Тепла сонячна погода віщувала врожай хліба та багаті рої. Великі струмки снігу, що розтанув, передвіщали мокре літо. У минулі часи казали: «Олексій, чоловік Божий, зиму нанівець зводить», «Зверху пече — знизу тече».

За церковним календарем сьогодні вшановують преподобного Олексія, преподобного Парфенія Київського, преподобного Макарія–чудотворця, мученика Марина.

Іменинниками 30 березня є Олександр, Олексій, Віктор, Ірина, Леонард, Ян.

30 березня 1894 року у Харкові народився видатний астроном Микола Барабашов. За іронією долі його ім'я зараз відоме не завдяки його науковій діяльності, а завдяки найбільшому в Європі базару, організованому біля станції метро "Академіка Барабашова".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...