• Головна
  • Про криміногенну ситуацію в області
09:44, 29 березня 2012 р.

Про криміногенну ситуацію в області

28 березня у приміщенні обласної державної адміністрації відбулося розширене засідання колегії Полтавської ОДА, у якому взяв участь начальник УМВС Полтавщини генерал-майор міліції Едуард Федосов.

Серед низки питань, які піднімалися на колегії, було розглянуто стан реалізації у 2011 році обласної Комплексної програми профілактики правопорушень на 2011-2015 роки.

Із відповідною доповіддю виступив перший заступник начальника УМВС полковник міліції Ігор Савченко. Підсумовуючи діяльність органів та підрозділів внутрішніх справ області по реалізації Програми Ігор Васильович зазначив, що вжитими організаційними та практичними заходами, спрямованими на захист життя та здоров’я особи, підвищення рівня боротьби зі злочинністю, забезпечення громадського порядку і безпеки, у минулому році вдалося стабілізувати криміногенну ситуацію в області.

З метою належного реагування на злочини в громадських місцях, за тісної співпраці з органами місцевої влади, встановлюються засоби відеоспостереження. На сьогодні вже в 11 населених пунктах області встановлено 85 камер відеоспостереження. Окрім цього, в обласному центрі 9 патрульних автомобілів батальйону патрульної служби, підпорядкованого Полтавському міському управлінню, обладнані системами супутникового спостереження (GPS).

Також у своїй доповіді перший заступник начальника УМВС навів окремі статистичні дані. За минулий рік кількість зареєстрованих злочинів загальнокримінальної спрямованості, порівняно з попереднім роком, зменшилась на 7 % (з 16 239 до 15 153). Також на 16 % (з 6 152 до 5 191) скоротилася кількість тяжких та особливо тяжких їх проявів. На 21,3% зменшилася кількість умисних вбивств; на 15,6% - тяжких тілесних ушкоджень, у тому числі, що потягли смерть (-17,5 %); кількість згвалтувань зменшилася на 20,0 %; пограбувань – на 23,3 %; шахрайств – на 11,9 %) крадіжок майна усіх форм власності – на 4,4 %; хуліганств - на 6,8 %.
З незаконного обігу вилучено 117 (у т.ч. 78 – нарізної) одиниць вогнепальної та 313 одиниць холодної зброї, понад 10 кг вибухівки. За даними фактами порушено 353 кримінальні справи.

Як зазначив Ігор Савченко, болючим питанням для суспільства залишається наркоманія. За звітній період задокументовано понад півтори тисячі наркозлочинів, майже тисяча з яких – пов'язані зі збутом наркотиків, 44 – з утриманням притонів наркоманії. З незаконного обігу вилучено понад 380 кг наркотичних засобів. Особливе занепокоєння правоохоронців викликає поширення наркоманії в молодіжному середовищі, зниження віку, з якого починають вживати наркотичні засоби та психотропні речовини, проникнення наркотиків до закладів освіти. 

Не менш актуальним є питання вживання алкогольних напоїв молоддю та протидія цьому негативному явищу.

Ще одним із першочергових завдань діяльності ОВС області є дотримання прав і свобод неповнолітніх, адже вони все частіше стають об’єктами злочинних посягань. З цією метою ведеться постійна профілактична робота серед осіб даної категорії.

Окремо Ігор Савченко торкнувся проблем боротьби з організованою злочинністю, а також протидії злочинам у економічній сфері, корупційним проявам.

«Корупція завдає великої шкоди державі, її економічному іміджу, значно погіршує інвестиційний клімат, – наголосив Ігор Васильович. – Щоб подолати це зло правоохоронними органами, у тому числі міліцією, вживаються рішучі комплексні заходи. Якщо в минулому році було складено 12 протоколів про корупцію, то за 2 місяці поточного – вже 6 протоколів. До адміністративної відповідальності притягується 2 державних службовці та 9 інших службових осіб».
Доповівши присутнім про криміногенну ситуацію в області, Ігор Савченко перейшов до питання взаємодії органів внутрішніх справ з керівниками всіх рівнів місцевих органів влади та самоврядування.

«Користуючись нагодою, хочу висловити вдячність за порозуміння в частині реалізації заходів, передбачених Програмою профілактики правопорушень. Рішеннями обласної, міських та районних рад у 2011 році виділено на виконання регіональних програм профілактики правопорушень та програм з охорони громадського порядку кошти в сумі 2,2 мільйони гривень».

Ігор Васильович зазначив, що на виділені кошти придбано найнеобхідніше: автотранспорт, запчастини, пально-мастильні матеріали, комп’ютерну техніку, спецтехніку тощо. Розпочато створення електронної карти області найбільших населених пунктів та відомчої системи відеоспостереження. Придбано обладнання для здійснення відеоспостереження в міськрайорганах області, що в свою чергу забезпечить належний захист життя, здоров’я, прав і свобод громадян від протиправних посягань, додержання законності при знаходженні громадян у кімнатах для затриманих та доставлених до чергових частин міськрайорганів.

Окремо представник УМВС торкнувся питання забезпечення охорони громадського порядку під час проведення в Україні футбольного чемпіонату Євро-2012 та звернувся до присутніх за підтримкою щодо розгляду та затвердження на черговій сесії Полтавської обласної ради питання внесення змін до Програми профілактики правопорушень на 2011-2015 роки, оскільки на даний час вона не передбачає відповідні заходи.

– Тільки при скоординованих підходах можна підвищити ефективність боротьби зі злочинністю. Тоді наша спільна робота дасть змогу пересічним громадянам почувати себе в безпеці і бути впевненими, що їх життя, майно та спокій надійно захищені від злочинних посягань, – наголосив на завершення свого виступу Ігор Савченко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...