17:00, 28 березня 2012 р.

Пожежники перевіряють церкви

З метою здійснення контролю за дотриманням правил пожежної безпеки, починаючи з другої декади березня, працівники Державної інспекції техногенної безпеки у Полтавській області розпочали проводити перевірки церков, у яких будуть проводитися нічні служби. Такі перевірки триватимуть упродовж всього підготовчого періоду до проведення свята. Даний напрямок роботи потребує досить великої уваги з боку громадськості, адже щорічно внаслідок пожеж держава втрачає декілька церков, і як показує статистика, у переважній більшості через необережне поводження з відкритим вогнем та порушення в облаштуванні електромереж.

Під час перевірок інспектори в першу чергу, звертають увагу на наявність первинних засобів пожежогасіння, евакуаційні виходи та слідкують щоб електромережа знаходилась у справному стані. В більшості випадків характерними порушеннями є відсутність автоматичної пожежної сигналізації та відсутність вогнезахисної обробки будівельних дерев’яних конструкцій. За результатами перевірок до місцевих органів виконавчої влади, до органів місцевого самоврядування та керівникам релігійних конфесій направляються інформації щодо протипожежного стану об’єктів.

«Загалом, на території області розташовано 277 культових споруд, - говорить т.в.о.начальника Управління Держтехногенбезпеки у Полтавській області Сергій Геращенко, - сотні людей будуть йти до церкви, щоб запалити свічку та освятити пасхальні символи. І основне наше завдання здійснювати контроль за протипожежним станом  даних об’єктів. З метою недопущення виникнення пожеж, працівники Держтехногенбезпеки приділяють велику увагу проведенню роз’яснювальної роботи серед настоятелів та прихожан. Аби не допустити нещасних випадків під час свят,  з настоятелями культових установ, старостами та робітниками проводяться бесіди та інструктажі, а  прихожанам роз’яснюють правила  пожежної безпеки, адже використання відкритого вогню вимагає особливої пильності, і нагадування про ретельне дотримання правил пожежної безпеки наразі є актуальним».

В першу чергу  настоятелям церков слід пам’ятати:

- Настоятелі  культових  споруд призначають відповідальних за  дотримання  протипожежного  режиму  осіб;

- молитовні зали культових споруд повинні бути обладнані вогнегасниками;

- Підсвічники та інші пристрої,  у  яких  використовується відкритий  вогонь,  необхідно  встановлювати на негорючу поверхню,  яка виступає за їх габарити не   менше   ніж  на  0,5  м.

- приміщення культових   споруд   повинні   своєчасно очищатися від горючого сміття і постійно утримуватися в чистоті.

Прихожани повинні чітко уявляти, які можуть бути наслідки від необережного поводження з вогнем. Тримаючи свічку в руках, необхідно слідкувати за тим, щоб вогонь не потрапив на власні або чужі речі, які можуть миттєво спалахнути. Після служби більшість людей несуть лампадки та запалені свічки  додому. Залишені без нагляду церковні атрибути – є однією з найпоширеніших причин виникнення пожеж під час святкування Великодня.

Тож, аби свята пройшли без надзвичайних пригод, Управління Держтехногенбезпеки у Полтавській області  звертається до священнослужителів і вірян    дотримуватись правил пожежної безпеки! Інспекція звертає увагу  саме на обережність під час богослужінь і просить із розумінням поставитись до застережень та вжити всіх можливих заходів щодо попередження займань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...