• Головна
  • На Сорок святих погода — на гречку буде врода
08:08, 22 березня 2012 р.

На Сорок святих погода — на гречку буде врода

За церковним календарем сьогодні вшановують 40 мучеників, що мучилися у Севастійському озері, мученика Урпасіана, святителя Кесарія, правовірного Тарасія.

У народі 22 березня називається Сорок Святих і вважається, що сорок мучеників є покровителями всякої птиці.

Колись цього дня матері випікали з тіста сорок “жайворонків" і віддавали дітям, щоб вони закликали птахів з вирію. Завбачливі господарі вже починають готувати збіжжя для ранніх зернових. Однак завантажувати себе роботою не варто, бо, за різними легендами, сорок мучеників можуть і не пробачити тих, хто цього дня занадто багато працює.

Що ж до погоди, то підмічали, якщо буде тепло, то тепло буде протягом наступних сорока днів, а якщо холодно — чекай сорок вранішніх приморозків.

Сорока мученикам традиційно молилися за благополучне повернення чоловіків з війни.

Іменинниками 22 березня є Микола, Леонтій, Ілля, Тарас, Валерій.

22 березня 1842 року народився композитор, основоположник української класичної музики, піаніст, педагог, хоровий диригент і громадський діяч Микола Лисенко.

22 березня 1882 року конгрес США заборонив багатоженство. Через 13 років у Парижі Огюст і Луї Люм'єр провели демонстрацію кінофільму для спеціально запрошеної публіки; цей день вважається початком публічної демонстрації кіно. Ще через 9 років у лондонській газеті «Іллюстрейтед Міррор» вперше у світі опублікована кольорова фотографія.
А 12 березня 1957 року Американська асоціація лікарів заявила, що сигаретний дим викликає рак.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...