• Головна
  • У п’яти селах Гадяцького району відновили газопостачання
18:00, 3 липня 2016 р.

У п’яти селах Гадяцького району відновили газопостачання

Учора села Веприк, Бобрик, Тепле, Мартинівка та Морозівщина, що у  Гадяцькому району, та дві пекарні — у Мартинівці і Веприках залишилися без газопостачання. Відключення сталося через  проведення ремонтних робіт на Мартинівській газорозподільній станції.

Газорозподільна станція належить ГПУ «Полтавагазвидобування», котре й проводить ремонтні роботи. І хоч районна влада, головний постачальник газу в районі — ПАТ «Гадячгаз» та населення були попереджені про відключення, уникнути соціальної напруги не вдалося.

Аби владнати ситуацію і відновити газопостачання в районі, заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло зібрав сьогодні за одним столом представників усіх зацікавлених сторін. На перемовини приїхали голова Гадяцької РДА Олексій Матюшенко, голова правління ПАТ «Полтавагаз» Ростислав Грінчак, голова правління ПАТ «Гадячгаз» Дмитро Шестерненко, головний інженер ГПУ «Полтавгазвидобування» ДК «Укргазвидобування» Олександр Золотоус.

— Попередження про відключення газопостачання у зв’язку з ремонтними роботами отримали 22 червня. Тиждень ми намагалися знайти шляхи вирішення проблеми, адже йдеться ще й про господарський спір між двома підприємствами, — коротко описав ситуацію керівник Гадяцького району Олексій Матюшенко. — Вчора відключення таки сталося. Без газу залишилися споживачі у п’яти селах та дві пекарні, які забезпечують хлібом увесь Гадяцький район і мешканців сусідньої Сумської області.  Постачання газу потрібно відновити і вирішити спір двох підприємств. Людей ми заспокоюємо, бо сьогодні працівники Мартинівської хлібопекарні вже готові були пікетувати ПАТ «Полтавагазвидобування».

Представник ПАТ «Гадячгаз» озвучив свою претензію: на їхню думку ГПУ «Полтавагазвидобування»  не витримало процедури сповіщення про відключення від газопостачання у зв’язку з ремонтними роботами. Мовляв, це потрібно робити за 21 день, а не за 8. І цього часу якраз не вистачило, аби оповістити населення та підготуватися до відключення.

Але під час дискусії з’ясувалося, що проблема лежить набагато глибше. Спір між підприємствами виник через облік газу. За травень «Полтавагазвидобування», яке має відповідні угоди зі своїм основним агентом — ПАТ «Гадячгаз», направив споживачам 144 тисячі кубометрів газу. Після розподілу газу між трьома ПАТ — «Гадячгаз», «Полтавагаз» та «Сумигаз», — було зафіксовано так званий «небаланс». Різниця між фактичними і зафіксованими вузлом обліку даними — 66 тис. м кубічних газу. 

— У травні виник прецедент і проблема із закриттям балансів, — коментує головний інженер ГПУ «Полтавагазвидобування» Олександр Золотоус. — Щоб таких проблем більш не виникало, підприємство вирішило за власний кошт встановити на Мартинівській газорозподільній станції три засоби комерційного обліку газу — для «Гадячгазу», «Полтавагазу» та «Сумигазу». І врегулювати це питання. Ми у максимально стислі терміни монтуємо лічильники і — далі після держповірки з кожним підприємством буде укладено угоду.

— Потрібно знайти компромісне рішення, інакше обласній владі доведеться звертатися у поліцію та прокуратуру, аби правоохоронні органи втрутилися у ситуацію, — наголосив заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло. — Мешканці району не повинні страждати через господарський спір двох підприємств. Його ви маєте вирішити у суді. Але газопостачання необхідно відновити.

Майже годину розглядалися різні варіанти врегулювання ситуації до того моменту, як запрацюють встановлені лічильники. До того часу «Гадячгазу» запропонували підписати тимчасову технічну угоду, яка діятиме, поки не встановлять лічильники і не закінчиться реконструкція. ГПУ «Полтавагазвидобування» пішло на зустріч мешканцям району — і відразу після підписання угоди по обіді відновило газопостачання.

Прес-служба Полтавської ОДА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #Гадяч #ОДА #газопостачання
Оголошення
live comments feed...