• Головна
  • На телебачення повернулися «темники»
14:55, 19 березня 2012 р.

На телебачення повернулися «темники»

Схоже, що печально знамениті "темники", в яких влада "рекомендує" ЗМІ як і що писати про владу і події, на що акцентувати увагу, а на що взагалі увагу не звертати, повертаються.

Нагадаємо, що "темники" були розповсюджені під час президента Л.Кучми і проштовхувалися головою Адміністрації Л.Кучми Віктором Медведчуком і начальником інформаційного управління Адміністрації Олександром Васильєвим. Надсилання "рекомендацій" журналістам викликало всеєвропейський скандал, проте від "темників" відмовилися тільки після приходу до влади В.Ющенка.

Зараз Держкомітет з телерадіомовлення розсилає на обласні ТРК листи, у яких просить запустити програми щодо соцініціатив Януковича, а також про інші сюжети.

Видання «Центр» навело копію листа за підписом голови Держкомітету Олександра Курдіновича, надісланого генеральним директорам обласних і регіональних держтелерадіокомпаній, ДТРК «Крим».

Лист був розісланий 13 березня 2012 року з позначкою «Терміново!».

Курдінович просить «терміново створити (або адаптувати наявні формати теле- і радіопрограм) і запустити в ефір з 15 березня 2012 року спеціальні лінійки програм за участю керівників і/або представників органів місцевої влади, відомих фахівців і експертів».

Програми повинні бути присвячені «роз'ясненню й обговоренню соціальних ініціатив, озвучених президентом Януковичем на розширеному засіданні Кабінету міністрів, що відбулося 7 березня 2012 року».

Такі програми мають виходити в ефір не рідше двох разів на тиждень.

Звіт про результати керівники повинні були до 16 березня відправити факсом або на електронну пошту головного фахівця відділу координації висвітлення суспільно значущих заходів і реформ Держкомтелерадіо Олександра Поливача.

У цей же день Поливач розіслав місцевим ТРК листи із проханням розмістити у вечірніх випусках новин або в рамках спеціальних рубрик такі сюжети:

— про зустріч президентів України й Туркменістану,
— про зустріч українського президента з головою Верховної Ради й лідерами парламентських фракцій,
— про зустріч прем'єра Азарова з представниками іноземних компаній, які працюють в Україні,
— про ознайомлення Азарова з ходом будівництва метрополітену — станцій метро «Іподром» і «Одеська площа» у Києві.

Список сюжетів, рекомендованих для видачі в ефір ДТРК, був розісланий і 14 березня:
— про відвідування президентами України й Туркменістану вистави для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки,
— про чергове засідання Кабміну України,
— про засідання Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при президенті,
— про парламентські слухання на тему освіти в сільській місцевості.

Отже, знову поважні дядьки вирішуватимуть, що нам дивитися. Совок forever!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...