У Полтаві будинок на 190 квартир лишився без водопостачання

Причиною для відключення водопостачання у багатоквартирному будинку на вулиці О.Бідного, 16 стало рішення комунального підприємства.

Нарешті дочекалися справжнього літа зі спекою під 40 градусів тепла. Тепер можна купатися в річці. Особливо в нагоді це для мешканців будинку по вул. Бідного, 16, оскільки ще 15 червня комунальним підприємством «Полтававодоканал» їх було позбавлено можливості купатися вдома. Хочеш бути чистим – гайда до річки! Потрібно змінити немовляті підгузник, помити руки, приготувати їжу – сусідні будинки чи родичі допоможуть з водою, та й у магазинах вода у вільному продажу.

Саме так і живуть мешканці 190-квартирного будинку, які вже більше тижня без води, хоча таке становище їх дуже не влаштовує. 97% з них підписали персональні договори з КП «Полтававодоканал», але постачальник чомусь вирішив мешканцям у воді відмовити. Більше того, відключили воду без попередження, ще й з використанням омани. Як розповіла голова ОСББ «Злагода 2016» Наталія Мамаєва, працівники водоканалу сказали, що їм потрібно лише перевірити покази лічильника на воду, а насправді, потрапивши таким чином до підвалу, позбавили води на невизначений час цілу багатоповерхівку.

Мешканці будинку не хочуть миритися з подібним, тому 23 червня на загальних зборах співвласників підписали колективний лист. Під відкритим зверненням підписалися в​​сі присутні (а їх було більше 70-ти, не враховуючи дітей) і планують і далі збирати підписи. Лист адресовано Голові Полтавської обласної державної адміністрації, а також: голові Полтавської облради, голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, голові Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, прокурору Полтавської області, в.о. начальника інспекції з питань захисту прав споживачів в Полтавській області.

У своєму листі-відкритому зверненні (повний текст якого додається нижче) співвласники будинку зазначають наступне:

«Ми, співвласники багатоквартирного житлового будинку, що розташований за адресою: м. Полтава, вул. О.Бідного 16, на даний час не маємо можливості користуватись послугами із центрального водопостачання та водовідведення через принципову позицію КП ПОР «Полтававодоканал», яка ґрунтується на хибному уявленні про чинне законодавство в сфері житлово–комунальних послуг та монопольному становищі на ринку надання послуг із водопостачання та водовідведення на території м. Полтава".

Так, багатоквартирний будинок по вул. О.Бідного 16 було введено в експлуатацію у вересні 2015 року, що підтверджується Декларацією про готовність об’єкта до експлуатації від 25.09.2015 року.

Після введення вказаного житлового будинку в експлуатацію, співвласниками квартир було створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Злагода 2016», код ЄДРПОУ - 40186478.

З метою підключення центрального водопостачання та водовідведення співвласниками квартир було встановлено індивідуальні засоби обліку води, які у встановленому законом порядку були опломбовані представниками КП ПОР «Полтававодоканал».

В подальшому, співвласники звернулись до КП ПОР «Полтававодоканал» з метою укладання договорів на центральне водопостачання і водовідведення (копії листів додаються).

Однак, КП ПОР «Полтававодоканал» надало формальні відписки на вказані звернення громадян, і відмовило в наданні житлово-комунальної послуги – центрального водопостачання і водовідведення, мотивуючи це тим, що не укладено договір між ОСББ «Злагода 2016» та КП ПОР Полтававодоканал.

Після цього, представники КП ПОР «Полтававодоканал» не надавши жодного письмового попередження відключили будинок від центрального водопостачання.

Ми не можемо погодитись із вказаною позицією КП ПОР «Полтававодоканал», вважаємо її такою, що грубою порушує наші права та інтереси, та ґрунтується на монопольному становищі у якості виробника та виконавця послуги із центрального водопостачання та водовідведення.

Відповідно до п. 8 Постанови КМУ «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» від 21.07.2005 року № 630 послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - договір).

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 року балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Тобто, ОСББ «Злагода 2016» є балансоутримувачем багатоквартирного житлового будинку, що розташований за адресою: м. Полтава, вул. О.Бідного 16, а не споживачем житлово–комунальних послуг у розумінні чинного законодавства України.

Відповідно до п. 29 Постанови КМУ «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» від 21.07.2005 року № 630 споживач має право на установлення квартирних засобів обліку та взяття їх на абонентський облік.

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 року договір на надання житлово-комунальних послуг (крім послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою.

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 року договір на надання послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та виконавцями цих послуг.

Отже, відмова КП ПОР «Полтававодоканал» від укладення прямих договорів із споживачами послуг – власниками квартири є прямим порушенням вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 року.

Отже, посадові особи КП ПОР «Полтававодоканал», зловживаючи власним службовим становищем при виконанні адміністративно-розпорядчих функцій, змушують укласти незаконний договір щодо обслуговування загального лічильника центрального водопостачання.

Враховуючи вищевикладене, в рамках Ваших повноважень просимо посприяти у негайному відновленні центрального водопостачання та водовідведення багатоквартирного житлового будинку, що розташований за адресою: м. Полтава, О.Бідного 16 та ініціювати проведення або провести перевірку законності дій посадових осіб КП ПОР «Полтававодоканал», та у разі встановлення фактів правопорушень притягнути винних до відповідальності».

Це офіційний лист, якого мешканці відправлятимуть у всі можливі інстанції.

А у дітей, які на відео зі зборів співвласників будинку по вул. Бідного, 16, немає мети когось притягти до відповідальності. Вони просто разом з батьками просять «Дяді, дайте нам воду!».

 

Вікторія Родічева (текст, фото)

Полтава будинок водопостачання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
«Полтаваобленерго» повідомляє, що, у зв’язку з проведенням поточних та капітальних ремонтів електрообладнання відбудуться тимчасові перерви в електропостачанні споживачів. Так, 17 лютого з 08:00 до 17:00 світла не буде у будинках за наступними адресами: вул. М.Бірюзова, 48/2, пров. Шевченка, 4, Великий. Раніше ми писали Встановлено нові тарифи на електроенергію для полтавців, які діятимуть з 1 січня 2020 року
Суспільство
Минулий тиждень виявився багатим на цікаві події, за якими стежили журналісти нашого видання. 1. Стала відомою подальша доля спорткомплексу «Спартак», який повернули у комунальну власність. У спорткомлексі «Спартак» провели виїзну робочу нараду щодо планів на відновлення палацу спорту. До складу робочої групи увійшли секретар міської ради Олександр Шамота, перший заступник міського голови Ігор Федій, голова профільної комісії з питань розвитку культури, ос...
Культура
План культурно-мистецьких заходів на 17-23 лютого 2020 року: 18 лютого о 10.00 годині в Полтавському коледжі мистецтв ім. М.В. Лисенка відбудеться майстер-клас викладача та студентів кафедри народних інструментів Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського. 18 лютого (час уточнюється) у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського – виховний патріотичний захід до 5-ї річниці битви під Дебальцевим для учнів. 18 лютого о 13.00 го...
Суспільство
За матеріалами Кобеляцького відділу поліції Полтавської області, працівники Кобеляцького відділу поліції довели з пенсіонерам, як не стати жертвою злочину. Зустріч пройшла у стінах Кобеляцької міської ради. На захід завітали начальник превенції Кобеляцького відділу поліції Андрій Федоренко та дільничний інспектором поліції Володимир Васюта, який обслуговує м. Кобеляки. Під час зустрічі правоохоронці розповіли пенсіонерам, як не стати жертвою шахраїв, як за...
Пригоди
Учора о 08:05 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у приватному господарстві на вул. Тімірязєва у с. Тополеве Гребінківський району. На місце виклику було направлено відділення 21-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Про це повідомляє ГУ ДСНС України у Полтавській області. Прибувши на місце події рятувальники з’ясували, що пожежа сталася у літній кухні. Пожежа була локалізована о 08:40, ліквідована о 11:30. Участь у ліквідації нас...
Суспільство
Із наступного тижня на Полтавщині, як і загалом по Україні, посилюють боротьбу з нелегальним обігом і виробництвом алкогольної продукції. До 1 березня має бути серйозний результат. Таке доручення дав Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук головам облдержадміністрацій на селекторній нараді щодо заходів із протидії нелегальному обігу алкогольної продукції. Про це йдеться на офіційному сайті Полтавської ОДА.  «Маємо інформацію щодо 300 точок незаконної реал...
Пригоди
Учора о 16:52 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у квартира на 1-му поверсі 5-ти поверхового житлового будинку, що на вул. Добровольського у м. Горішні Плавні. На місце виклику було направлено відділення 17-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Про це повідомляє ГУ ДСНС України у Полтавській області. Рятувальники локалізували пожежу о 17:15, ліквідували о 17:25. Участь у ліквідації наслідків пожежі брали 4 чоловіки особового скла...
Пригоди
Учора о 18:05 у м. Кременчук, на перехресті вул. Академика Герасимовича та вул. Гайдамацькій, в результаті зіткнення легкового автомобіля «Опель АСТРА» з вантажним автомобілем «ДАФ», пасажир, 2000 р.н. загинув на місці події. Про це повідомляє ГУ ДСНС України у Полтавській області. Водій, 1995 р.н., та пасажирка, 1997 р.н., були доставлені до Кременчуцької МКЛ з травмами різного ступеня тяжкості. В деблокуванні пасажирки легкового авто та ліквідації наслід...
Суспільство
16 лютого у народі вшановують святого Симеона та святу пророчицю Ганну. З цього дня природа починає готуватися до весни. Це особливий день, коли треба намагатися зробити якомога більше справ, і не брати гроші в борг. Іменини сьогодні святкують: Ганна, Володимир, Іван, Михайло, Микола, Павло, Роман. Народні прикмети на 16 лютого – Багато снігу цього дня – літо буде дощовим. – Горобці голосно цвірінькають – весна настане дуже скоро. – Чим швидше цього дня пр...