У Полтаві будинок на 190 квартир лишився без водопостачання

Причиною для відключення водопостачання у багатоквартирному будинку на вулиці О.Бідного, 16 стало рішення комунального підприємства.

Нарешті дочекалися справжнього літа зі спекою під 40 градусів тепла. Тепер можна купатися в річці. Особливо в нагоді це для мешканців будинку по вул. Бідного, 16, оскільки ще 15 червня комунальним підприємством «Полтававодоканал» їх було позбавлено можливості купатися вдома. Хочеш бути чистим – гайда до річки! Потрібно змінити немовляті підгузник, помити руки, приготувати їжу – сусідні будинки чи родичі допоможуть з водою, та й у магазинах вода у вільному продажу.

Саме так і живуть мешканці 190-квартирного будинку, які вже більше тижня без води, хоча таке становище їх дуже не влаштовує. 97% з них підписали персональні договори з КП «Полтававодоканал», але постачальник чомусь вирішив мешканцям у воді відмовити. Більше того, відключили воду без попередження, ще й з використанням омани. Як розповіла голова ОСББ «Злагода 2016» Наталія Мамаєва, працівники водоканалу сказали, що їм потрібно лише перевірити покази лічильника на воду, а насправді, потрапивши таким чином до підвалу, позбавили води на невизначений час цілу багатоповерхівку.

Мешканці будинку не хочуть миритися з подібним, тому 23 червня на загальних зборах співвласників підписали колективний лист. Під відкритим зверненням підписалися в​​сі присутні (а їх було більше 70-ти, не враховуючи дітей) і планують і далі збирати підписи. Лист адресовано Голові Полтавської обласної державної адміністрації, а також: голові Полтавської облради, голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, голові Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, прокурору Полтавської області, в.о. начальника інспекції з питань захисту прав споживачів в Полтавській області.

У своєму листі-відкритому зверненні (повний текст якого додається нижче) співвласники будинку зазначають наступне:

«Ми, співвласники багатоквартирного житлового будинку, що розташований за адресою: м. Полтава, вул. О.Бідного 16, на даний час не маємо можливості користуватись послугами із центрального водопостачання та водовідведення через принципову позицію КП ПОР «Полтававодоканал», яка ґрунтується на хибному уявленні про чинне законодавство в сфері житлово–комунальних послуг та монопольному становищі на ринку надання послуг із водопостачання та водовідведення на території м. Полтава".

Так, багатоквартирний будинок по вул. О.Бідного 16 було введено в експлуатацію у вересні 2015 року, що підтверджується Декларацією про готовність об’єкта до експлуатації від 25.09.2015 року.

Після введення вказаного житлового будинку в експлуатацію, співвласниками квартир було створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Злагода 2016», код ЄДРПОУ - 40186478.

З метою підключення центрального водопостачання та водовідведення співвласниками квартир було встановлено індивідуальні засоби обліку води, які у встановленому законом порядку були опломбовані представниками КП ПОР «Полтававодоканал».

В подальшому, співвласники звернулись до КП ПОР «Полтававодоканал» з метою укладання договорів на центральне водопостачання і водовідведення (копії листів додаються).

Однак, КП ПОР «Полтававодоканал» надало формальні відписки на вказані звернення громадян, і відмовило в наданні житлово-комунальної послуги – центрального водопостачання і водовідведення, мотивуючи це тим, що не укладено договір між ОСББ «Злагода 2016» та КП ПОР Полтававодоканал.

Після цього, представники КП ПОР «Полтававодоканал» не надавши жодного письмового попередження відключили будинок від центрального водопостачання.

Ми не можемо погодитись із вказаною позицією КП ПОР «Полтававодоканал», вважаємо її такою, що грубою порушує наші права та інтереси, та ґрунтується на монопольному становищі у якості виробника та виконавця послуги із центрального водопостачання та водовідведення.

Відповідно до п. 8 Постанови КМУ «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» від 21.07.2005 року № 630 послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - договір).

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 року балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Тобто, ОСББ «Злагода 2016» є балансоутримувачем багатоквартирного житлового будинку, що розташований за адресою: м. Полтава, вул. О.Бідного 16, а не споживачем житлово–комунальних послуг у розумінні чинного законодавства України.

Відповідно до п. 29 Постанови КМУ «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» від 21.07.2005 року № 630 споживач має право на установлення квартирних засобів обліку та взяття їх на абонентський облік.

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 року договір на надання житлово-комунальних послуг (крім послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою.

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 року договір на надання послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та виконавцями цих послуг.

Отже, відмова КП ПОР «Полтававодоканал» від укладення прямих договорів із споживачами послуг – власниками квартири є прямим порушенням вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 року.

Отже, посадові особи КП ПОР «Полтававодоканал», зловживаючи власним службовим становищем при виконанні адміністративно-розпорядчих функцій, змушують укласти незаконний договір щодо обслуговування загального лічильника центрального водопостачання.

Враховуючи вищевикладене, в рамках Ваших повноважень просимо посприяти у негайному відновленні центрального водопостачання та водовідведення багатоквартирного житлового будинку, що розташований за адресою: м. Полтава, О.Бідного 16 та ініціювати проведення або провести перевірку законності дій посадових осіб КП ПОР «Полтававодоканал», та у разі встановлення фактів правопорушень притягнути винних до відповідальності».

Це офіційний лист, якого мешканці відправлятимуть у всі можливі інстанції.

А у дітей, які на відео зі зборів співвласників будинку по вул. Бідного, 16, немає мети когось притягти до відповідальності. Вони просто разом з батьками просять «Дяді, дайте нам воду!».

 

Вікторія Родічева (текст, фото)

Полтава будинок водопостачання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Культура
21 вересня відзначають народження Пресвятої Богородиці, а 22 вересня вшановують пам’ять батьків Діви Марії. У народі Анну і Іоакима вважають покровителями породіль і бездітних, адже вони самі досить довго не могли зачати дитину, і сталося це, коли вони були у похилому віці. Тоді Іоаким подався у пустелю для молитви, де йому з’явився ангел, який повідомив, що у них народиться дочка. Сталося саме так, і за дев’ять місяців після цієї події Анна народила дочку...
Екологія
"22-го вересня повсюди в Україні очікується суха ясна погода - антициклон. Вночі можна милуватися зорями й молодиком, а вдень ще добирати на носа веснянок". Про це у своєму метеоблозі пише Наталка Діденко. Також вона інформує: "Вітер буде переважно південних напрямків, хіба на Сході ще побуде північно-західним.Типова ознака осені, тумани, плаватимуть вночі та вранці.Проте, окрім романтичної картинки, створюватимуть незручності для водіїв - погіршуватимуть...
Культура
Телеканали ІРТ , «Місто+» і «Центральний» показали полтавцям новий проникливий історичний ролик Українського інституту національної пам’яті (УІНП). Про це повідомили в полтавському офісі Північно-Східного міжрегіонального відділу УІНП.  «Продовжуємо повертати забуті імена. Цього разу  розповіли про талановиту дослідницю української минувшини Катерину Грушевську,120-річчя якої згідно з Постановою Верховної Ради відзначається цьогоріч на державному рівні», -...
Суспільство
У Головному сервісному центрі МВС розробили та запустили новий електронний сервіс, який дозволяє перевірити посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Сервіс дозволяє установам та кожному громадянину за серією та номер посвідчення самостійно перевірити – чи видавався такий документ і побачити всі відкриті категорії. Про це повідомляють на сайті сервісного центру МВС. Для перевірки водійського посвідчення потрібно ввести три серію і...
Пригоди
21-го вересня близько шостої ранку неподалік від селища Градизьк на Кременчуцькому водосховищі працівники водної поліції затримали п’ятьох браконьєрів, які незаконно виловили понад півтони риби. Про це повідомляють у поліції Полтавської області. Затримані браконьєри – мешканці сусідньої області. Двом із них – по 30 років, іншим – 45, 43 та 29 років. У порушників вилучили моторний човен, понад 637 кілограмів риби різних видів на суму у 300 тисяч гривень. За...
Суспільство
Для спортсменів – дефлімпійців нині гаряча пора. Вони готуються до Чемпіонату України. Тому екскурсія – добра нагода відпочити з користю. Говорить капітан дефлімпійської збірної команди з карате Інна Візір: « Нині у Полтаві проходять збори, ми готуємося до Чемпіонату України, у нас буде відбір до важливих змагань, у нас семеро дівчат і десять хлопців. Працюємо дуже потужно – у нас по два тренування на день, графік щільний, змагання відбудуться вже третього...
Пригоди
Аварія сталася на автодорозі Н 12 Суми – Полтава. Відео зіткнення легковика та причепу вантажівки оприлюднили у патрульній поліції Сумської області. На відео можна побачити, як червоний ВАЗ з’їжджає зі своєї смуги руху та врізається у причіп вантажівки, яка рухається у зустрічному напрямку. Внаслідок аварії постраждала 55-річна водійка ВАЗу, яка отримала тілесні ушкодження у вигляді забою грудної клітини. Нагадаємо, раніше на Полтавщині під час ДТП перекин...
Пригоди
Пожежа сталася 20 вересня близько 22:45 у провулку Пушкіна у місті Лохвиця. Загорівся легковий автомобіль «Форд-Скорпіо». На місце події за викликом прибули 4 бійці із 9-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Вони локалізували пожежу о 22:57, а о 23:12 – ліквідували її. Про це повідомляють у ГУ ДСНС України у Полтавській області. Полум’я встигло знищити салон автівки та майно у ньому і пошкодити двигун. Решту автомобіля вогнеборцям вдалося врятувати від...
Спорт
До Полтави після тривалої паузи повертається справжній футбол - із уболівальниками на стадіоні. На гру "Ворскла" - "Маріуполь", яка відбудеться 26-го вересня о 17:00, вже продають квитки. Щоправда, у зв'язку із наявністю карантинних обмежень у касах та фірмовому магазині купити їх не можна - лише через Інтернет. Зробити це можна за ось цим посиланням. Вартість квитків - від 40 до 60 гривень. За умовами протидії розповсюдженню коронавірусної інфекції глядач...