• Головна
  • Полтава визначатиме 7 своїх незвичайних споруд
15:36, 14 березня 2012 р.

Полтава визначатиме 7 своїх незвичайних споруд

Останнім часом українські міста починають звертати увагу на власний потенціал, за допомогою їх жителів визначають власні "7 чудес". Користі від такого кроку багато - це збільшує не тільки туристичну привабливість міста, але і виховує у його мешканців повагу до нього і патріотизм (як би не лаяли "містечковий патріотизм").

Двома роками тому власні 7 чудес визначив Харків шляхом широкого народного голосування. Тепер макети архітектурних споруд харківських "7 чудес" прикрашають площу Архітекторів у наших сусідів-харків`ян. Нагадаю, що серед цих чудес є пам`ятка українського бароко Покровський собор (1686рік), будинок Державної промисловості (Держпром) (1928 рік), визнаний найкращим у світі пам`ятник Тарасу Шевченку роботи скульптора Матвія Манізера (1934 рік) тощо.

Тепер черга визначити свої власні 7 чудес дійшла і до Полтави.

Ініціатором визначення 7 чудес архітектури Полтави виступило міське управління культури. Начальник управління Віталій Павлов поділився задумом визначити за допомогою полтавців архітектурні, природні, мистецькі та інші чудеса Полтави.

"Ми вирішили почати з незвичайних споруд Полтави, - наголосив Віталій Павлов. - Знайшли поки що чотири:

1. Будинок Полтавського краєзначого музею (колишнього губернського земства) (арх. Василь Кричевський, 1903 рік). Цей будинок був першим в світі втіленням українського модерну.

2. Будинок у мавританському стилі на вулиці Паризької Комуни (так званий будинок Бахмутського, 1906 рік);

3.  Будинок у стилі неоготики на вулиці Пушкіна (архітектор Веселлі, початок ХХ століття)

4.  Так званий "складений" будинок або "будинок на будинку" по вулиці Фрунзе.

Управління культури просить всіх небайдужих до краси та історії полтавців доповнити список семи незвичайних споруд Полтави.

Сім незвичайних споруд буде визнано в результаті широкого голосування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...