16:13, 8 червня 2016 р.
«Опора» звітувалася про виявлені порушення у виборчому процесі на Полтавщині
Сьогодні, 8 червня, в приміщенні ОКІА «Новини Полтавщини відбулася прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА за участі регіонального координатора виборчих програм ГМ ОПОРА Андрія Токарського та довготермінового спостерігача в Полтавській області Дар’ї Черкашиної, щодо старту спостереження за позачерговими виборами народного депутата в виборчому окрузі №151.
Як відомо, 6 червня сплив термін, коли партії можуть висувати своїх кандидатів для участь у виборах народних депутатів. Про своє бажання приймати участь в ВО №151 заявило 11 політичних партій - «Батьківщина» (кандидат – Руслан Богдан), «БПП «Солідарність» (Роман Товстий), «Відродження» (Людмила Овчаренко), «Опозиційний блок» (Олександр Березнянський), «Партія простих людей Сергія Капліна» (Сергій Мамоян), «Правий сектор» (Ігор Чадюк), «Радикальна партія Олега Ляшка» (Руслан Ляшко), «Рідне місто» (Анатолій Попельнюх), «Свобода» (Іван Близнюк), «Сила людей» (Олександр Панченко) та «УКРОП» (Інна Авраменко). Станом на 8 червня на ЦВК зареєстровано 7 кандидатів, з яких четверо самовисуванців – Сергій Мамоян («Партія простих людей»), Інна Авраменко («УКРОП»), Іван Близнюк («Свобода»), Віталій Ольшанський (самовисування), Олександр Ольшанський (самовисування), Микола Бондар (самовисування) та Валерій Пархоменко (самовисування).
За даними ОПОРИ, станом на 8 червня свою активність на виборчому окрузі демонструють лише троє кандидатів – Сергій Мамоян («Партія простих людей»), Руслан Богдан («Батьківщина») та Олександр Ольшанський (самовисування).
Серед основних порушень, які виявили спостерігачі моніторингової мережі, є дочасна агітація. Так, на момент роздачі листівок Сергій Мамоян ще не мав виборчого фонду, а листівки не містили вихідних даних. Після дзвінка від представників ОПОРИ в штаб кандидата Мамояна роздачу листівок припинили.
Також потенційний кандидат в депутати Руслан Богдан провів масштабний агітаційний захід організований «Батьківщиною». Проте Богдан не є зареєстрованим кандидатом, а отже і порушує закон. «Згідно зі статтею 68 Закону України «Про вибори народних депутатів» згаданий захід є однією з форм політичної агітації. А згідно частиною 6 статті 68 цього ж закону: «Передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатних округах. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється». Підставою для відкриття виборчого фонду, згідно з частиною 1 статті 48, може бути тільки копія рішення Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному окрузі», - пояснив Токарський. Він пояснив, що це є порушенням, проте через недосконалість Законодавства притягнути порушника до відповідальності практично неможливо.
Як зазначає координатор громадського спостереження ОПОРА в Полтавській області Дар'я Черкашина: «У випадку з Русланом Богдана який є потенційним кандидатом, проте не зареєстрованим, такі дії розцінюються як порушення Закону України «Про вибори народних депутатів», оскільки він має право займатися агітаційною діяльністю виключно на наступний день після реєстрації ЦВК. Дані дії розглядаються як маніпуляція виборчого законодавства».
На прес-конференції оговорили в питання взаємодії моніторингової мережі і правоохоронних органів. Сергій Альошкін, заступник начальника ГУ НП у Полтавській області зазначив, що правоохоронці стежать за повідомленнями ОПОРИ, публікаціями у ЗМІ та Інтернеті, а також фіксують порушення, свідками яких стають.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...