• Головна
  • Полтавцям обіцяють автомобіль за поповнення телефонного рахунку
14:20, 7 березня 2012 р.

Полтавцям обіцяють автомобіль за поповнення телефонного рахунку

Це один із методів телефонних афер, стверджує мобільний оператор та міліція.

Але ставши жертвами таких «розіграшів», полтавці навряд чи повернуть втрачені кошти. Адже у міліції стверджують, що кримінальної відповідальності тут  немає, так як люди надсилають гроші добровільно.

До редакції «Коло» звернулась полтавка, яка на номер свого мобільного отримала СМС- повідомлення про виграш автомобіля. Коли жінка зателефонувала за вказаним номером, їй повідомили, що для того щоб стати власником іномарки, їй необхідно поповнити рахунок відправнику на 2 тисячі гривень.

Причому, гроші потрібно було перерахувати користувачу зовсім іншого мобільного оператора. Полтавка зателефонувала до свого мобільного оператора, аби проінформувати. Адже зрозуміла, що має справу з телефонними шахраями.

— Я запитала чи дійсно вони проводили акцію, — розповідає «переможниця акції». — Оператор мені сказали, що це, очевидно, шахраї. Але ж не всі можуть догадатись, що це шахрайство.

У міліції кажуть, що злочину і таких повідомленнях немає.

— По-перше, слід знати, що акції у такий спосіб не проводяться, — говорить  Юрій Сулаєв. – Про їх проведення завчасно попереджають. Але кримінальної відповідальності тут немає, оскільки людина добровільно відправляє гроші. ЇЇ ж ніхто не змушує. А зловмисники,  які проводять такі операції, добре замітають сліди, і їх встановити дуже важко. Складність полягає і в доведенні обставин. Єдиний тут вихід – не реагувати на такі повідомлення. Або попросити вашого оператора, щоб він не допускав такі повідомлення.

Проте Юрій Васильович зазначив, що якщо людина все ж таки стала жертвою подібної афери, їй слід написати заяву в міліцію. А там далі пояснять, що робити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...