• Головна
  • Полтавська СЕС виявила радіоактивний фіточай
12:45, 2 березня 2012 р.

Полтавська СЕС виявила радіоактивний фіточай

Нещодавно Полтавська обласна СЕС за дорученням Державної санітарно-епідеміологічної служби України перевірила наявність у торгівельній та аптечній мережі міста і області фіточаю «Чага (березовий гриб)» одного з виробників фіточаїв.

— Фіточай із перевищеним рівнем цезію виявили в аптеках Кременчука та Карлівки. За результатами досліджень його там було 4990 Бк/кг та 15900 Бк/кг при нормі 200 Бк/кг, вміст стронцію 107 Бк/кг при допустимому рівні 100Бк/кг.  Сертифікати радіаційної якості на них були відсутні. Тож небезпечний товар з реалізації вилучили, — розповів Микола Асаул, заступник головного державного санітарного лікаря області.

У полтавських аптеках таких чаїв не знайшли. Проте Полтавська обласна СЕС планує повторно перевірити аптеки, ринки, магазини, де торгують цією лікарською сировиною, щодо дотримання вимог радіаційної безпеки при реалізації населенню цією продукції.

Однак такий фіточай  у вільному доступі можна придбати у мережі Інтернет без жодних медичних документів на нього. Тому санітари закликають полтавців бути обережними, купуючи подібні фіточаї, та цікавитися наявністю сертифікатів якості на них.

Довідка: Чага – це народно-медичний засіб. Використовується як сурогат чаю ( березовий чай) при виразковій хворобі, гастритах, злоякісних пухлинах деяких внутрішніх органів. Реалізується без рецептів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...