• Головна
  • Сергій Чередніченко: «Від заборони продажу алкоголю у нічний час бюджет недоотримає 5 тисяч гривень щомісяця»
08:04, 6 травня 2016 р.

Сергій Чередніченко: «Від заборони продажу алкоголю у нічний час бюджет недоотримає 5 тисяч гривень щомісяця»

Сергій Чередніченко один з найактивніших депутатів Полтавської міської ради. За п’ять місяців ради сьомого скликання депутат від БПП «Солідарність» запропонував кілька ініціатив та підготував кілька проектів рішень, проте жодне з них не знайшло підтримки колег і на сесію не було винесене.

Сам депутат заявив, що віднині припиняє активну депутатську діяльність. На одному з засідань ради ми поспілкувалися з депутатом та з’ясували подробиці такого рішення.

- Нещодавно ви зробили гучну заяву з приводу того, що припиняєте свою активну депутатську діяльність, чи не змінилася ваша позиція з того часу?

- Що значить гучну заяву? Я що зібрав прес-конференцію, чи що? Просто раніше я активно розробляв проекти, тепер цього робити не буду.

- Які ваші ініціативи не знайшли підтримки?

- Я більше не буду пропонувати ніяких ініціатив. Поясню вам на прикладі трьох моїх проектів рішень. Перше – це заборона торгівлі алкоголем після 22.00. Всі ми знаємо позитивні приклади багатьох міст України. Тут же ми все це обговорили і питання просто розчинилося. Ми не прийняли ніякого рішення, не винесли на сесію – просто обговорили. Ініціатива №2 – це створення пішохідної зони на вулиці Жовтневій до Білої альтанки. Це нагальна проблема, це і зручність і туристична привабливість… Ми це питання також обговорили і все. Пропозиція №3 – це створення автопарковок біля міських лікарень. Це нагальна проблемі міста. Знову ж таки обговорили і забули.

- Яка ситуація з ще одною вашою пропозицією створення «Технопарку» на території Кадетського корпусу?

- Я два місяці витратив, щоб визначити масштаби проблеми. Зустрічався з людьми, будівельниками та фахівцями. Візьмемо для прикладу місто Рівне. Там створили комунальне підприємство, яке займається інвестиціями в місто. Від того, що вони залучають велику кількість коштів в місто, вони вирішують велику кількість проблем. Я запропонував створити на місці Кадетського Технопарк. 30% приміщень надати в комерційне користування, 70% - передати для виставкових центрів, громадським організаціям і т.д. Плюс, там вже розміщується архітектурний факультет ПолтНТУ. Знову, ми цю пропозицію обговорили. Мамай надав мені лист, що будівля належить територіальній громаді. Тому на цей час я не бачу сенсу пропонувати вирішення якихось проблем. Чому? На мою особисту думку, всі проблеми не цікавлять нинішню владу.

- Чому ваші ініціативи не знаходять підтримки? Чому вони не йдуть далі обговорень?

- Деякі депутати на комісіях голосують по одному, а потім виступають по іншому. Я вам приведу приклад «Самопомочі», мій колега Юрій Бойко привів на громадські слухання для обговорення людей, які торгують алкоголем і повідомив мені про цей «круглий стіл» за дві години. Це нормально? Я прийшов, а всі оті люди, які торгують алкоголем, накинулися на мене. Давайте запитаємо у полтавців, повірте, їх значно більше. Ми провели опитування, я приходжу, показую результати опитування – 68% опитаних «за» заборону. А на обговорення прийшли люди, приватні підприємці, які самі ж торгують алкоголем. У кого ми запитуємо? Ми пішли на консенсус, запропонували щоб у МАФах продовжували продавати алкоголь, але до 22.00, але ж знову, все зависло в повітрі.

- Чи не призведе заборона продажу алкоголю в нічний час до збільшення самогонщиків і підпільних точок?

- Зовсім ні. Я вам наведу приклад, у нас під Полтавою виготовляють горілку «Клабводка» називається. Вона продається по 25 гривень за пляшку. Більше того, ця горілка продається всюди – починаючи від «Шанхаю» на трасі, закінчуючи Центральним ринком. Це проблема для міста? То про яке самогоноваріння може йти мова? Доля самогону в контрафакту на ринку Полтави займає 0,08% загального обігу. Як гнали самогон, так його й будуть гнати, повірте мені, але отих п’яних бійок і дебошів біля магазинів «АТБ» не буде. А ціна питання заборони продажу алкоголю в нічний час складає 5140 гривень на місць. Що місто втратить якщо не будуть торгувати вночі? 5 тисяч гривень.

- Цей проект уже «похований» чи є ще шанси, що він буде підтриманий?

- Все залежить від того, як це питання буде рухатися далі. На сьогоднішній день у Полтаві активної громадської думки немає. Активістів не існує, діячів місцевих не існує. Політики всі сплять, бо немає виборів. Я думаю, що це питання піде, коли почнуться чергові вибори в Україні і всі почнуть на чомусь піаритися, пропонувати. А проблема продажу алкоголю стоїть гостро. Я провів величезну кількість зустрічей, більшість зустрічей у дворах стосувалися саме алкоголю, розпиття алкогольних напоїв на дитячих майданчиках. Найпроблемнішими місцями у Полтаві лишаються «Каштан», «Аміго» і зупинка Богдана Хмельницького. Саме людям, які на обговоренні найбільше виступали проти заборони є власниками цих точок. В такому стані, Полтава – це місто деградації: тут немає парків, немає скверів, тут немає нормальних зон відпочинку. Людям це не потрібно, громадські діячі займаються поливанням лайном.

Я ж у раду прийшов не просто голосувати за чи проти, а генерувати якісь ідеї, розробляти ініціативи, створювати умови для розвитку, приваблювати інвестиції. Я все це роблю, а в кінцевому результаті – нуль. Значить місту, депутатському корпусу і керівництву це не потрібно. Тому будемо чекати кращих часів.

Читайте також: Полтавський журналіст буде позиватися до депутата міськради за погрози фізичної розправи

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #Чередніченко #депутат
Оголошення
live comments feed...