08:00, 3 травня 2016 р.
Великодній ярмарок на Соборному майдані зібрав небайдужих полтавців для допомоги бійцям АТО
2 травня, о 12 годині на Соборному майдані зібралися полтавці на Великодній ярмарок. Традиційно організаторами свята виступили волонтери Полтавського батальйону небайдужих. Захід відвідали понад тисяча жителів міста, більшість прийшли у вишиванках.
Окрім великого святкового фестивального концерту «Свято Пасхи» з лотереями та аукціонами, відвідувачі мали змогу пригоститись великодніми ласощами, навіть спробувати польову кашу. Вперше для гостей свята проводились майстер-класи з приготування полтавських галушок. Традиційно малечу навчали писанкарству. Милували око дивовижні, власноруч виготовлені, вироби – паски, писанки, рушники, ікони, глиняний посуд, одяг, іграшки. На кожному столі стояли скриньки для збору коштів для бійців АТО, які підуть на лікування та реабілітацію воїнів, тому кожен, хто придбав уподобаний виріб, зробив свій вагомий внесок на допомогу нашим захисникам. Сьогодні ж свої роботи на ярмарку презентували і гості з Полтавщини.
Тищук Микола, працівник наукової обсерваторії, член Волинського братства, прихожанин Успенського собору, радо розповів: «Члени Волинського братства – переважно жінки, які у вільний час займаються виготовленням виробів з різних матеріалів. Владика Федір оголосив, що буде велика подія і треба приготуватись. Ось можете бачити презентацію столу виробів від братства. Усі наші члени з Волині живуть у Полтаві протягом десятиліть, усі дуже активні, уміють виготовляти руками різні дива. І сьогодні представляють Волинь на Полтавщині. Бажаю всім полтавцям Божої благодаті у таке велике Свято. А коли є Божа благодать, є все – і здоров¢я, і мир, і щастя».
Неможливо було не помітити величезну карту писанок, вишиту членами громади Свято-Троїцької церкви Гадяцького району, села Хитці. «Полотно шили десь півроку, відразу розробляли проект, збиралися у школі, вишивали разом, співали пісні. Це просто віддушина наша така. Людмила Василівна, наша організатор, готує проекти, а ми вже тоді вишиваємо», - поділилась одна з майстринь Тетяна Муковоз. ЇЇ розповідь доповнила Оксана Романенко: «Над виробом працювало понад 15 майстрів – діти, їх батьки, бабусі. Для нас це зв'язок – молодь і старші - три покоління. На полотні зображені писанки з кожного регіону. На писанці, яка символізує Хитці, зображені колоски і калина, бо наш хор називається «Калина».
Майстриня та волонтер Батальйону небайдужих Катерина Боняківська виготовила разом з сестрою Марією цілу колекцію міньйонів та писанок з фетру: "Однієї неділі вистачає, щоб виготовити одну партію виробів. Міньйони вже були на Різдвяній ярмарці. Цілий тиждень був присвячений тому, що я розмальовувала великі писанки. Взагалі я використовую елементи полтавського орнаменту, а саме ці писанки розмальовувала за іншим орнаментом, - він мені просто сподобався. Займатися такою творчою справою - наше хобі. У нас батько як пішов на війну – почали допомагати, він загинув, - і ми продовжили все одно цю справу».
Зібралися на Соборному майдані і маленькі члени полтавської громади, які теж не залишились осторонь благородної справи. Анастасія, Марія, Єлизавета та Микола вже вдруге беруть участь у ярмарку. На столі презентують вироби з резиночок, яскраві різнокольорові пасхальні поробки з паперу, витинанки. «У мене дядько зараз в АТО, я дуже хочу йому допомогти. Після школи збираємось усі разом, щоб було усе організовано, разом обговорюємо ціни. Іноді виготовляємо вироби на перервах. Багато часу приділяємо цій справі вдома. Існує дуже багато технік плетіння, окрім квітів та браслетів ми виготовляємо тваринок. На Світле Христове Воскресіння хочемо побажати, щоб усі люди були веселі, щоб відчули серцем це величне свято, цінували і своїм дітям розповідали про нього», - щиро розповіла 11-річна Ліза.
Маємо надію, що Великодній ярмарок залишив помітний теплий слід у душах полтавців, які не залишились байдужими та прийшли порадіти у Світле Воскресіння, допомагаючи нашим захисникам, на благо України.
Більше фото за посиланням.
Ірина Синягівська
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:35
Вчора
12:27
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
live comments feed...