• Головна
  • У Полтаві розпочалися покази екранізацій літературного «короля жахів»
08:03, 26 квітня 2016 р.

У Полтаві розпочалися покази екранізацій літературного «короля жахів»

24 квітня у кінозалі «Київ 3D» показали екранізацію роману жахів Стівена Кінга «Кладовище домашніх тварин».

Організатор заходу Олександр Сидоренко поставив мету не тільки зібрати людей на кінопоказ, але й формувати осередок шанувальників творчості американського письменника Стівена Кінга.

«Кладовище домашніх тварин» для кінопоказу обрали голосуванням більшості. Фільми, які теж мали шанс пройти: «1408», «Втеча з Шоушенку» та «Сяйво». Всі вони є екранізаціями романів чи повістей Стівена Кінга.

За кілька днів до заходу у зв’язку з ажіотажем щодо кіноперегляду хорору, адміністрація кінозалу вирішила поставити додатковий сеанс відразу після закінчення першого. Таким чином, жоден з бажаючих переглянути фільм 27-річної давнини не отримав відмови. Місць у кінозалі всього 48. Полтавських фанатів Кінга чи просто хороших фільмів жахів виявилося більше.

Команда КСД з книгами Кінга

Команда КСД з книгами Кінга

Незважаючи на те, що подія стосувалася кіномистецтва, організатори вирішили залучити сюди і літературу. За півгодини до показу представники книгарні видавництва «Клуб сімейного дозвілля» влаштували невелику презентацію книг Стівена Кінга в українському перекладі. Це видавництво зараз активно працює над наповненням українського ринку цим автором. Звісно, особливу увагу вони приділили книзі «Кладовище домашніх тварин», заради екранізації якої і зібралися полтавці.

Половина залу вже на місці. За 10 хв підійде і решта

Половина залу вже на місці. За 10 хв підійде і решта

Шанувальники Кінга, які приходили на сеанс, спершу лише позирали на столик з книгами, а тоді підходили і цікавилися новинками та ділилися враженнями про вже прочитані романи.

На радість організаторам, кінопоказ зібрав повний зал. «Кладовище домашніх тварин» розповідає про сім’ю лікаря Луїса Кріда. Вони оселилися в новому місті біля небезпечної (через постійний рух вантажівок) дороги. Одного разу домашній улюбленець родини, кіт Черч гине під колесами авто. Тоді сусід допомагає воскресити тварину, не знаючи, до чого може призвести цей крок і як вплине він на долю кожного з героїв фільму.

Незважаючи на те, що з появи фільму пройшло 27 років (а від написання роману — 33), кіно викликало ті емоції, за якими йшли глядачі. Якщо на початку фільму аудиторія сміялася з певних моментів, то до кінця перегляду смішків уже не було чути. Кінг як автор роману і сценарію фільму використав дитину як знаряддя смерті, чим «обеззброїв» і звиклих до хорору глядачів.

Опісля сеансу на сцену вийшов Олександр Сидоренко, організатор перегляду. Він подякував усім, хто прийшов, і тим, хто допомогли йому в проведенні заходу. Також він зазначив, що продовжить і далі робити подібні кіносеанси. 13 травня (в п’ятницю) за його планами відбудеться показ фільму жахів «Омен» про дитину-Антихриста.

 

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #показ #жахи #Кінг
Оголошення
live comments feed...