
09:32, 20 лютого 2012 р.
Табачник хоче привести до занепаду викладання української мови
Наказом міністра освіти, науки, молоді та спорту Дмитра Табачника про нові типові навчальні плани у середній школі, з 1 вересня до мінімуму зводиться вивчення української мови та літератури, а курс історії України взагалі скасовується. Нагадаємо, що міністр за освітою історик і на початку своєї кар'єри наприкінці 1980-х років був доволі популярний своїми статтями, в тому числі і з історії України.
У новому навчальному плані скорочено кількість уроків української мови - два на тиждень. В той час як в Росії на вивчення державної російської мови в шостому класі середньої школи відводиться шість годин щотижня.
Зменшується кількість годин і на вивчення української літератури у сьомих, восьмих і дев’ятих класах. Хоча з огляду на зростання обсягу та складності творів для вивчення треба виділити більше часу для їх овивчення в класі разом з учителем. Що роблять в Росії. Про яку самоідентичність української нації можна говорити, якщо її молодь не знатиме своєї літератури, а отже — і культури?
Тут варто наголосити і про соціальний бік проблеми. Як відомо всім, вчителі не можуть похвалитися великою зарплатнею, а розмір зарплати залежить від кількості прочитаних годин по предмету. Якщо кількість уроків з української мови і літератури скоротиться, то скоротиться і так невелика зарплата у вчителів української філології. Це може привести до того, що українська філологія, доволі популярна спеціальність у педагогічних вишах, втратить з часом необхідну кількість студентів, що приведе до повного занепаду викладання української мови в Україні. Не дай Бог.
За задумом історика Табачника предмет "Історія України" (який викладався навіть у СРСР) ліквідується. Замість нього з’явиться новий інтегрований курс — історія, в якому буде об’єднана всесвітня історія та історія України. Тут варто пригадати про ідею створення спільного з Росією і Білоруссю підручника з історії.
Як історик за освітою і викладач історії в минулому, який весь час старається слідкувати за долею викладання історії України у навчальних закладах, автор статті стверджує, що концепція інтегрованого курсу історії в Україні досі не розроблена. Як бути вчителям, яким доведеться реалізувати фантазії міністра вже через кілька місяців, невідомо.
Нагадуємо, що нову концепцію викладання історії в школі треба не тільки скласти, але і обговорити з участю спеціалістів, а потім прийняти наказом міністра.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
14:06, 12 квітня
14:06, 12 квітня
14:06, 12 квітня
23:07, 16 квітня
43
12:42, 8 квітня
live comments feed...