• Головна
  • Культурно-мистецький фестиваль "P.Art.Ter" допоможе полтавчанам відчути сучасне мистецтво (ВІДЕО)
15:00, 8 квітня 2016 р.

Культурно-мистецький фестиваль "P.Art.Ter" допоможе полтавчанам відчути сучасне мистецтво (ВІДЕО)

На вихідних в Полтаві стартує фестиваль сучасного мистецтва «Poltava ART TERritory» від засновників унікального культурно-мистецького проекту «Кадетаріум», на якому будуть представлені кращі твори талановитих та самобутніх українців в напрямку візуального мистецтва, музики, театру, hand made та перформансу.

6 квітня виповнилося два роки, як в Кадетському Корпусі пройшов перший культурно - мистецький фестиваль «Кадетаріум», який згуртував навколо себе більше семи тисяч людей та привернув увагу до проблеми будівлі Кадетскього корпусу. Незважаючи на бурхливу зацікавленість полтавських відвідувачів до цього заходу, виникає багато проблем з його організацією, що і унеможливило його подальше проведення.

- Звичайно «Кадетаріум» дав дуже багато досвіду, але цей захід є прив’язаним до будівлі Кадетського корпусу. І звичайно через її стан і багато інших обставин неможливо там проводити такий захід постійно. На підготовку будівлі, забезпечення безпеки відвідувачів йде так багато часу, що на саму виставку залишається зовсім мало, - розповів один із організаторів заходу Артур Ароян.

Культурно-мистецький фестиваль "P.Art.Ter" допоможе полтавчанам відчути сучасне мистецтво (ВІДЕО), фото-1

Тому завдяки такій локації, як Арт платформа 11 та ТРЦ «Київ», яка йому належить, у організаторів з’явилася можливість перейти на новий рівень та створити ще один унікальний захід для Полтави "P.Art.Ter". Приміщення колишнього Турбомеханічного заводу стало новим простором для втілення креативних ідей творців сучасного мистецтва.

Культурно-мистецький фестиваль "P.Art.Ter" допоможе полтавчанам відчути сучасне мистецтво (ВІДЕО), фото-2

 12965947_1012842532125828_824916808_n

- У випадку Кадетського корпусу будівля диктує багато в чому образ самої виставки. Не так сильно відвідувачі приділяють увагу самим роботам, як взагалі атмосфері приміщення, де вони представлені. Зараз ситуація дещо інша. Будівля дуже цікава та має свою естетику. Але звісно на такому величезному відкритому просторі неможливо приховати недоліки і недоопрацювання робіт. Виникає необхідність робити все на новому якісному рівні. Це не тільки вимога до самих робіт, які будуть експонуватися, але до зонування приміщення, до якості його оформлення, - наголосив Артур.

12953161_1012842405459174_2062611600_o

Головною метою, яку організатори "P.Art.Ter" поставили перед собою – децентралізація осередків сучасного мистецтва.

- Тільки приїжджаючи у велике місто можна побачити подібні заходи: або спеціально на нього приїхати, або випадково потрапити. Саме такий центр ми і почали створювати в Полтаві ще з «Кадетаріуму». Але хочемо виходити на більш якісний рівень, залучати більше учасників, і формувати в Полтаві цільову аудиторію. Адже вона сама по собі не з’являється, її треба виховувати. Тільки споглядаючи час від часу на мистецтво люди почнуть його відчувати, а якщо його не бачити, то люди його не розумітимуть,- розповіла організатор фестивалю Нато Мікеладзе.

Культурно-мистецький фестиваль "P.Art.Ter" допоможе полтавчанам відчути сучасне мистецтво (ВІДЕО), фото-3

З початку лютого і до кінця березня було проведено  онлайн - відбір робіт для фестивалю. На електронну пошту "P.Art.Ter"  було надіслано близько 60 заявок з Києва, Харкова, Рівного та Полтави, з яких було вибрано 30-40 учасників. Але ще й до цього часу на адресу "P.Art.Ter" приходять заявки, які розглядаються і якщо вони відповідають концепції, то вони теж приймають участь у заході.

Культурно-мистецький фестиваль "P.Art.Ter" допоможе полтавчанам відчути сучасне мистецтво (ВІДЕО), фото-4

- Ми намагалися переходити від кількості робіт і учасників до їхньої якості. Концепція "P.Art.Ter"- самоідентифікація у просторі. Це можна трактувати, як і у глобальному розумінні, так і локальному. Але концепція є, тому учасники вже самі підлаштовуються до заданої їм теми. Таким чином ми звужуємо тематичне коло, щоб у відвідувачів не виникало дисонансу під час огляду експозицій, - наголосила Нато.

Культурно-мистецький фестиваль "P.Art.Ter" допоможе полтавчанам відчути сучасне мистецтво (ВІДЕО), фото-5

"P.Art.Ter"- це масштабний простір для багатогранного втілення сучасного мистецтва. Тому 9 та 10 квітня в Арт платформі 11 (за адресою вул. Зеньковська,6  двір ТЦ «Київ») будуть представлені експозиції  живопису, скульптури, фотографії, графіки. Протягом двох днів в рамках заходу будуть проходити лекторіуми за участю цікавих людей сучасності. Також гостей фестивалю чекають музичні виступи, спілкування з театром, фуд- корди, виставка-продаж hand made та в завершення «Їстівне кіно». Вхід безкоштовний.

Культурно-мистецький фестиваль "P.Art.Ter" допоможе полтавчанам відчути сучасне мистецтво (ВІДЕО), фото-6

Щоб більш детальніше дізнатися про зустріч наших журналістів з організаторами "P.Art.Ter"  дивіться.

Читайте також: Кадетський корпус знову перетвориться на галерею мистецтв (ФОТО)

Баланік Валерія

Фото - Ткаченко Ярослав

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фестиваль #сучасне мистецтво #"P.Art.Ter"
Оголошення
live comments feed...