• Головна
  • На Полтавщині через музику «наводять мости» з Європою
12:31, 8 квітня 2016 р.

На Полтавщині через музику «наводять мости» з Європою

Через перший масштабний етно-рок фестиваль гадяччани планують «побрататися» з Польщою та Литвою

Ініціативна група творчих людей з Гадяча планує провести в місті перший етно-рок фестиваль «Козацька столиця». Цей захід, на думку організаторів, сприятиме не тільки знайомству гостей з етнічними особливостями Полтавщини, а й значно допоможе у розвитку туристичної сфери, творчого потенціалу краю. Також через етно-фестиваль організатори планують налагодити міжнародні контакти.

«До такої масштабної події треба готуватися заздалегідь, - розповідає один з організаторів проекту, голова ГО «Нова Толока» Андрій Силенко. – Тож дійство плануємо провести в кінці липня чи на початку серпня наступного року. Зараз ми займаємося підготовкою. Вже навели зв’язки із міською владою, та й районна обіцяє всіляко допомагати. Знайшли чудове мальовниче місце біля річки, де й проведемо фестиваль. Активісти «Нової толоки» і небайдужі гадяччани прибиратимуть територію, вирубуватимуть гілля протягом теплого періоду року, адже загальна площа – 16 га».

h6G1Ai9i_eI

Ідея створення такого фестивалю виникла давно, але після Революції Гідності вирішили реалізувати пізніше, коли в країні стане затишніше.

Організатори вже розробили концепцію, пишуть сценарії, готують рекламну продукцію та ведуть перемовини з учасниками майбутнього рок-фестивалю.

«Ми вже визначилися з учасниками, всі отримали від нас запрошення, жоден не відмовився. У фестивалі візьмуть участь як українські колективи, так і закордонні. Наразі вже запрошені гурти з Польщі та Литви. Домовляємося з гончарами, майстрами вишивки», - говорить Андрій Силенко.

За словами міського голови Гадяча Володимира Нестеренка, управлінцям дуже сподобалася ідея проведення такого заходу. У місті є відповідні програми, під які можна буде виділити кошти.

Окрім долучення гостей до культури Полтавщини, організатори мають на меті ще й розширення туристичної сфери, а також налагодження братерських стосунків з европейськими країнами.

«Гадяч – гетьманська столиця. Тому ми збудуємо на вході величезну дерев’яну булаву – символ гетьманства. Вже знайшли майстра, який візьметься за роботу. Також плануємо збудувати діючий млин-вітряк, сплетемо тини.  Подібні етнічні споруди приваблять туристів. А коли побачать нашу природу, чисте повітря та спробують екологічну їжу, то взагалі відбою не буде, - ділиться планами Андрій Силенко. – Окрім того, плануємо запросити представників влади із зарубіжних міст, можливо мерів. З Гадячем вони підпишуть Договір побратимства, що, в свою чергу, дасть змогу культурному обміну, взаємодії громад. Можливо їхні школярі будуть приїздити до нас, а наші – до них».

Перша масова толока відбедеться вже завтра о 10.00. Організатори запрошують усіх бажаючих приєднатися до заходу. З собою мати лопати, граблі, сокири та гарний настрій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #туризм #Гадяч #рок #етно #фестиваль #музика #культура #братерство #Польща #Литва #толока
Оголошення
live comments feed...