12:31, 8 квітня 2016 р.
На Полтавщині через музику «наводять мости» з Європою
Через перший масштабний етно-рок фестиваль гадяччани планують «побрататися» з Польщою та Литвою
Ініціативна група творчих людей з Гадяча планує провести в місті перший етно-рок фестиваль «Козацька столиця». Цей захід, на думку організаторів, сприятиме не тільки знайомству гостей з етнічними особливостями Полтавщини, а й значно допоможе у розвитку туристичної сфери, творчого потенціалу краю. Також через етно-фестиваль організатори планують налагодити міжнародні контакти.
«До такої масштабної події треба готуватися заздалегідь, - розповідає один з організаторів проекту, голова ГО «Нова Толока» Андрій Силенко. – Тож дійство плануємо провести в кінці липня чи на початку серпня наступного року. Зараз ми займаємося підготовкою. Вже навели зв’язки із міською владою, та й районна обіцяє всіляко допомагати. Знайшли чудове мальовниче місце біля річки, де й проведемо фестиваль. Активісти «Нової толоки» і небайдужі гадяччани прибиратимуть територію, вирубуватимуть гілля протягом теплого періоду року, адже загальна площа – 16 га».
Ідея створення такого фестивалю виникла давно, але після Революції Гідності вирішили реалізувати пізніше, коли в країні стане затишніше.
Організатори вже розробили концепцію, пишуть сценарії, готують рекламну продукцію та ведуть перемовини з учасниками майбутнього рок-фестивалю.
«Ми вже визначилися з учасниками, всі отримали від нас запрошення, жоден не відмовився. У фестивалі візьмуть участь як українські колективи, так і закордонні. Наразі вже запрошені гурти з Польщі та Литви. Домовляємося з гончарами, майстрами вишивки», - говорить Андрій Силенко.
За словами міського голови Гадяча Володимира Нестеренка, управлінцям дуже сподобалася ідея проведення такого заходу. У місті є відповідні програми, під які можна буде виділити кошти.
Окрім долучення гостей до культури Полтавщини, організатори мають на меті ще й розширення туристичної сфери, а також налагодження братерських стосунків з европейськими країнами.
«Гадяч – гетьманська столиця. Тому ми збудуємо на вході величезну дерев’яну булаву – символ гетьманства. Вже знайшли майстра, який візьметься за роботу. Також плануємо збудувати діючий млин-вітряк, сплетемо тини. Подібні етнічні споруди приваблять туристів. А коли побачать нашу природу, чисте повітря та спробують екологічну їжу, то взагалі відбою не буде, - ділиться планами Андрій Силенко. – Окрім того, плануємо запросити представників влади із зарубіжних міст, можливо мерів. З Гадячем вони підпишуть Договір побратимства, що, в свою чергу, дасть змогу культурному обміну, взаємодії громад. Можливо їхні школярі будуть приїздити до нас, а наші – до них».
Перша масова толока відбедеться вже завтра о 10.00. Організатори запрошують усіх бажаючих приєднатися до заходу. З собою мати лопати, граблі, сокири та гарний настрій.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
15:29, 4 грудня
3
13:21, 1 грудня
10
15:34, 3 грудня
live comments feed...