11:20, 16 лютого 2012 р.

Тут рибалити не можна!

Зимова риболовля може зіпсувати настрій її фанатам та обернутися чималим штрафом, якщо пробити лунку в недозволеному місці. Виявляється, рибалити навіть взимку можна лише у місцях, визначених рибінспекцією.

Контроль за риболовлею на Дніпрі, у Кременчуцькому та Дніпродзержинському водосховищах, здійснює ГУ «Полтавадержрибохорона». Начальник іхтіологічної групи управління Ярослав Беззубенков зазначає, що рибалити, дійсно, можна не всюди. Для цього є спеціально визначені льодові території. І, що важливо, улов не повинен перевищувати 3-х кг, за більшу вагу рибалку можуть оштрафувати. Хіба що його уловом буде лише одна важка рибина, яка затягне на понад 3 кг. Одну можна.

— У дозволених місцях любителів риболовлі ніхто не штрафуватиме, якщо вони ловлять не більше 3-х кг, – зазначає Ярослав Беззубенков. – Хоча рибалок, які порушують умови риболовлі, зараз багато. І виловлюють вони навіть більше, ніж промислові організації. У таких випадках штраф за риболовлю на забороненій території, згідно з Адмінкодексом, становить від 34 до 51 грн. Перевіряльники виписують квитанції просто на місці.

Нинішньої зими рибалки скаржаться на велику кількість контролерів на Кременчуцькому водосховищі. Кременчужанин Василь М. розповідає, що такі перевіряльники підходять, називають себе рибінспекторами й вилучають улов, мотивуючи це тим, що на цій території рибалити не дозволено. Начальник іхтіологічної групи управління «Полтавадержрибохорона» Ярослав Беззубенков наголошує: вочевидь, на зимовий промисел разом із рибалками вийшли і шахраї. Аби не потрапити на їхній гачок, головний іхтіолог радить рибалкам вимагати у перевіряльників посвідчення інспекторів, де мають бути вказані прізвище, ім’я та посада.

Де можна ловити рибу (на Кременчуцькому водосховищі):

– в Градизьку на території 500 метрів углиб від рибзаводу – за 500 метрів до насосної станції в Пронозівці;

– у с. Вереміївка на території 500 метрів углиб від берега – до Жовнінської кручі.

Нормований вилов

Норма вилову для одного рибалки – не більше 3-х кг. За кожну рибину, що виловлена понад норму, готуйтеся сплатити штраф.

Штрафи за перевищення норми (за 1 шт.): судак – 510 грн;

сом – 425 грн;

щука – 340 грн;

сазан – 306 грн;

лящ – 170 грн;

плітка, тарань – 85 грн;

окунь – 17 грн.

На Кременчуцькому водосховищі чергують 5 наших інспекторів, які завжди мають при собі посвідчення, – зазначає Ярослав Беззубенков. – У разі виникнення якихось непорозумінь нехай рибалки звертаються до рибінспекції».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...