• Головна
  • На Полтавщині досі видаються комуністичні газети та зареєстровано близько 600 незаконних прокомуністичних громадських об’єднань
10:14, 6 квітня 2016 р.

На Полтавщині досі видаються комуністичні газети та зареєстровано близько 600 незаконних прокомуністичних громадських об’єднань

У рамках виконання Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» мала відбутися і «декомунізація» ЗМІ.

Відповідне розпорядження було підписане головою ОДА Валерієм Головком 23.10.2015р і мало бути виконане до кінця минулого року.

Згідно розпорядження, передбачалося скасування реєстрації цілої низки друкованих ЗМІ обласної та районної сфери поширення та прокомуністичних громадських організацій (ГО) . Йдеться про ЗМІ та ГО, які пропагували комуністичний режим або використовували у назвах імена (псевдоніми) керівників компартії, органів держбезпеки, влади та управління СРСР; назви яких пов’язані із діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України, переслідуванням борців за незалежність України. Головне управління юстиції у Полтавській області було визначено відповідальним у Плані Заходів, затверджених розпорядженням Валерія Головка.

У Головному управлінні юстиції Полтавської області запевнили, що вже скасовано реєстрацію обласної газети «Комуніст Полтавщини» й перереєстровано газету колишнього Кременчуцького міськкому злочинної компартії «Набат». Назви змінили й газети , які поширюються у місті, що тимчасово носить злочинну назву «Комсомольськ». Це газети «Комсомольські вісті», «Комсомольськ-інфо», «Комсомольськ-Уїккенд». Змінила програмні (комуністичні) цілі видання газета «Трудова Полтавщина».

«Водночас, з прикрістю констатуємо, що досі на Полтавщині не «декомунізовано» аж 5 газет, - сповістив Олег Пустовгар, член «Просвіти», - зокрема це газети «Шляхом Ілліча», «Правда Лубенщини», «Слово Правди», «За перемогу!» та «Миргород комуністичний».

Також Головне управління юстиції визначило перелік громадських формувань, які зареєстровані на території Полтавської області і підпадають під дію Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». На Полтавщині налічується аж 600 незаконних прокомуністичних громадських об’єднань. Досі вони є чинними. Обласні управління юстиції не наділені правами скасування реєстрації громадських формувань.

Отож, їх долю вирішуватимуть у Мінюсті або судових інстанціях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #комунізм #газети #ЗМІ
Оголошення
live comments feed...