• Головна
  • Державний реєстр фізичних і юридичних осіб
Реклама
14:35, 5 березня 2016 р.

Державний реєстр фізичних і юридичних осіб

Реклама

Отримання довідки з єдр

Особливості отримання відомостей з ЄДР

У всіх цивілізованих країнах доступ до даних суб`єктів, що займаються господарською діяльністю відкритий. Так само і в українському законодавстві передбачено, що всі данні які включені до ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб підприємців повинні бути відкритими та загальнодоступними. Виключення складають лиш декілька окремих категорій які можуть використовуватись у злочинних цілях. Саме тому при оформленні запиту потрібно знати які саме відомості знаходяться у вільному доступі.

Державний реєстр фізичних і юридичних осіб: процедура надання відомостей

Перш за все слід зазначити що процедура надання відомостей регулюється згідно зі спеціальним наказом Мінюста України. Згідно цього наказу регулюється форма отримання довідки з єдр, а саме:

  • У паперовій формі.

Ця форма відомостей може надаватись держреєстратором. Як правило, вона видається у формі довідки або виписки.

  • В електронній формі.

Ця форма видачі відомостей найпоширеніша. Найчастіше відомості видаються у вигляді бази даних по запиту бюро кредитних історій або фінансової організації.

Також відомості у такій формі можуть надаватись держреєстратором, через спеціальний реєстраційний портал. Такі відомості можуть бути оформлені у вигляді виписки,довідки, та витягу.

Також інформація яка входить в єдиний державний реєстр підприємств або юридичних та фізичних осіб може надаватись спеціальними програмними засобами. Якщо запит надходить у такий спосіб, то інформація може надаватись у вигляді виписки.

Ще один спосіб отримання інформації в електронній формі – оформлення фізичною особою запиту, щодо юридичної особи. Що стосується видачі виписок на запит фізичної особи, то така інформація надається на вимогу або самої особи або її вповноваженого представника.

Слід зазначити, що запит до реєстру може подаватись незалежно від місця зберігання даних, або справ суб`єктів господарювання.

Правила оформлення запиту

Перш за все слід враховувати що запит оформлюється на українській мові. Він може бути написаний як від руки, так і за допомогою комп’ютеру. Головна умова – написання запиту друкованими літерами без будь-яких виправлень.

Якщо запит оформлюється за допомогою спеціального сайту, то він фіксується як електронний.

Будь-якому запиту присвоюється свій індивідуальних вхідний номер. Також для кожного запиту визначаються час та дата реєстрації. Ці операції при поданні електронного запиту здійснюються автоматично.

Інформація з ЄДР, як правило, надходить протягом 24 годин. Виключення – вихідні та святкові дні.

Таким чином, можна зробити висновок, що оформити запит з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб підприємців доволі просто. Для цього потрібно звернутись до держаних реєстраційних органів, або сформувати електронний запит.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...