У Полтаві відзначили день народження першого ідеолога українського націоналізму (ФОТО)

Учора, 31 березня, на Воскресенському Узвозі націоналісти Полтаві відзначили 143-тю річницю з дня народження першого ідеолога українського націоналізму Миколи Івановича Міхновського.

Саме йому належить ідея самостійності України. І саме в будинку Русових на Воскресенському Узвозі у Полтаві націоналіст проголосив головні постулати Маніфесту Самостійної України.

Кілька десятків націоналістів прийшли вшанувати зачинателя націоналізму в Україні. Про значення цієї постаті в історії країни розповів кандидат історичних наук Віктор Ревегук:

- Це видатна людина, видатний державний та громадський діяч і сам е головне, основоположник українського націоналізму. Він народився на Полтавщині, потім закінчив юридичний факультет. Згодом переїхав до Харкова. І вже там, коли виникла потреба створити першу українську політичну партію – Революційну українську партію, то запросили Міхновського, щоб він написав програму цієї партії. Але він створив не програму, а Маніфест. Це вперше в суспільній думці з’явилася ідея самостійності і незалежності України. До цього суспільна думка просто не доходила.

Відзначають день народження Міхновського у Полтаві з 2013 року, щороку аудиторія збільшується. Депутат міськради Юліан Матвійчук аголосив, що буде робити все, щоб у будинку, в якому вперше було озвучено засади націоналізму, був полагоджений фасад та була встановлена меморіальна дошка:

- Постать Миколи Міхновського для Полтави, для Наддніпрянської України і країни загалом ми якось применшуємо. Цю постать зараз потрібно втілювати в маси в Полтаві, зокрема. Адже з цього будинку на Воскресенському Узвозі, з Полтави почалася українська національна справа. Ця постать – це, по суті, Полтавський Бандера, а той більше. Тому що Бандера вже див на цих засадах.

IMG_8865IMG_8935

Більше фото дивіться в галереї сайту

194 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов