• Головна
  • В Полтаві з’ясували, хто має відповідати за паління стерні
17:00, 31 березня 2016 р.

В Полтаві з’ясували, хто має відповідати за паління стерні

Сьогодні на засіданні Громадської Ради при Полтавській ОДА обговорили проблему загоряння стерні, яка призводить до знищення великих площ екосистем.

Впродовж березня рятувальники ГУ ДСНС в Полтавській області вже неодноразово ліквідували пожежі в екосистемах. З початку року на Полтавщині сталося 23 пожежі на відкритій місцевості, в результаті яких знищено 35 га рослинності. Найчастіше причиною займань є необережне та недбале поводження з вогнем невідомих осіб. Тож, хто має нести відповідальність за паління стерні і як зупинити такі правопорушення.

В Полтаві з’ясували,  хто має відповідати за паління стерні (фото) - фото 1

В Полтаві з’ясували, хто має відповідати за паління стерні (фото) - фото 1

Директор  Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Ігор Піддубний впевнений, що відповідальність за пожежу на землі має нести виключно орендар землі:

- За свої 12 років роботи я особисто не менше ніж чотири рази на рік звертаюся до Мінприроди про те, що відповідальність за пожежу на землі має нести виключно орендар землі. Коли ми свого часу ловили людину яка кидала запалене колесо, щоб загорілося. І він нам розповідав, що його змусив це зробити агроном. За це штраф 1700 грн. Діло доходило до суду, він «в отказку» і штраф залишався 17 грн, - наголошує Піддубний.

В Полтаві з’ясували,  хто має відповідати за паління стерні (фото) - фото 2

В Полтаві з’ясували, хто має відповідати за паління стерні (фото) - фото 2

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко вважає, що неможливість притягнути до відповідальності винних осіб виникає внаслідок пасивності власників землі, на якій і виникають загоряння.

- Питання стоїть в площині земельних відносин. І левова частина цієї стерні горить на пайових землях. У цих земель є власник, який повинен реагувати на такі випадки та бути нашим партнером  в боротьбі по загорянню лісових смуг. В минулому році ми звернулися до Кабміну, Міністерства аграрної політики та головне - до Державного управління геокадастру в Полтавській області щодо розірвання угод . Ми отримали відповідь: це не в площині наших взаємовідносин. Це стосунки землевласника і користувача земельної ділянки, - розповів Валерій Головко.

100_8227

Нагадаємо, що в Україні передбачається адміністративна відповідальність за самовільне випалювання рослинності або його залишків (ст. 77-1 КУпАП). У випадку вчинення цього правопорушення передбачається штраф від 170 до 340 грн і для посадових осіб - від 850 до 1190 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Стерня #пожежі #відповідальність
Оголошення
live comments feed...