• Головна
  • Прокурор області занепокоєний станом виплат одноразової допомоги випускникам інтернатних закладів
10:00, 31 березня 2016 р.

Прокурор області занепокоєний станом виплат одноразової допомоги випускникам інтернатних закладів

Проаналізувавши стан виплат одноразової допомоги випускникам інтернатних закладів, які є дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, прокурор Полтавщини Сергій Попов направив керівникам місцевих прокуратур лист-орієнтування, в якому звернув увагу на необхідність детального вивчення зазначеного питання на місцях із вжиттям необхідних заходів з метою усунення порушень законодавства. 

Згідно з ч. 7 ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за рахунок навчального закладу або відповідної установи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, забезпечуються одягом, взуттям таодноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку.

У ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» зазначається, що минулого року із 1 січня прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць для дітей віком від 6 до 18 років становив 1286 грн. Тобто одноразова грошова допомога дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які закінчили навчання у 2015 році, повинна бути не меншою за 7716 грн.

Водночас, за інформацією Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, упродовж 2015 року вказану допомогу отримав 51 випускник 7 інтернатних закладів області, проте лише Андріївська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Новосанжарського району Полтавської обласної ради сплатила її випускникам у визначеному законом розмірі, решта закладів виплачували різні суми: від  42 грн. 50 коп. до 2,5 тис. грн.

Указані факти свідчать про недотримання  вимог чинного законодавства та порушення прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

З огляду на викладене, необхідно невідкладно опрацювати наведену інформацію, вжити заходів представницького характеру для  поновлення майнових прав дітей, а у разі встановлення фактів зловживання службовим становищем посадовими особами навчальних закладів, їх службової недбалості внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, йдеться в листі прокурора області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #виплати #прокуратура
Оголошення
live comments feed...