• Головна
  • Декомунізація по-полтавськи: соціально-мотивовані козаки і перейменування вулиці на честь магазину
14:25, 2 березня 2016 р.

Декомунізація по-полтавськи: соціально-мотивовані козаки і перейменування вулиці на честь магазину

Сьогодні у Полтаві відбувся круглий стіл на якому представники керівництва області, районів, міста, а також експерти обговорили процес проведення декомунізації у регіоні.

Зібрання пройшло за участі директорі Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича та голів Полтавської обласної ради та облдержадміністрації. До дискусії долучилися нардепи Андрій Река та Юрій Бублик.

За озвученими даними, 53 населені пункти і 3123 вулиці в Полтавській області підлягають перейменуванню. Наразі залишилися «недокомунізованими» близько 13% (487 назв). Також в регіоні налічується 309 пам’ятників, барельєфів та пам’ятних дошок, які підлягають демонтажу. За словами голови Полтавської ОДА Валерія Головка 215 з них вже демонтовано, по решті є відповідні постанови і розпорядження місцевих рад і вони будуть прибрані незабаром.

До речі, в таких містах як Кременчук, Комсомольськ, Гадяч, а також в Лохвицькому, Гребінківському, гадяцькому, Кобеляцькому і Чутівському районах комуністичної символіки не залишилося.

Не зважаючи на такі показники, Полтавщина лишається аутсайдером в процесі виконання Закону України «Про засудження комуністичного режиму». І одним з «гальмів» цього процесу в регіоні є міський голова Полтави Олександр Мамай, який саботує виконання закону.

Володимир В’ятрович наголосив, що очільників міст та районів, які навмисне саботують декомунізацію мають відповідати перед законом.

Як виявилося, багато посадовців намагаються всіляко обійти або нівелювати цей закон та його положення. Яскравим прикладом став Комсомольськ, який запропонували перейменувати в…Комсомольськ, при цьому розшифрувавши назву як абревіатуру - КОлектив Молодих СОціально МОтивованих Людей (Ь) Справжніх (Ь) Козаків. На думку В’ятровича, автор такої ідеї має гарне почуття гумору, проте цього не достатньо.

Ще курйозніша ситуація сталася в Шишацькому районі. Як розповів депутат обласної ради Сергій Соловей, в одному з сіл району сільський голова запропонував перейменувати провулок на честь магазину «Рушничок», який знаходиться тут.

Чимало дискусій виникло і з приводу того, чи варто перейменовувати вулиці на нейтральні назви на кшталт Центральна, Садова, Яблунева чи Грушева. Багато, хто заявляв, що перейменовувати варто, враховуючи 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #декомунізація #В'ятрович
Оголошення
live comments feed...