На Полтавщині минулого року зібраний найбільший врожай зерна

Вчора заступник голови Полтавської облдержадміністрації Володимир Замикула на засіданні колегії Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації підбив підсумки роботи сільського господарства Полтавської області за 2011 рік.

За 2011 р. валове виробництво продукції сільського господарства порівняно з 2010 р. зросло на 31,3 %. у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – на 39,8 %, у господарствах населення – на 21,7 %. За обсягами виробництва валової продукції Полтавська область зайняла 5 місце, в розрахунку на одну особу 4 місце та за темпами росту – 2 місце по Україні.


Нарощування виробництва у 2011 році відбулося, в першу чергу, за рахунок значного збільшення валового збору зернових культур, в тому числі кукурудзи, соняшнику, цукрових, буряків, сої, картоплі та овочів проти 2010 року.

Відзначено, що Полтавська область, як і в останні роки, займає лідируючі позиції в Україні по виробництву зерна, в т. ч. кукурудзи, цукрових буряків, сої.

За 2011 рік в області отримано найбільший за всю історію аграрного виробництва урожай зернових - 5,1 млн. тонн при урожайності 51,7 ц/га, що на 20,7 ц/га більше 2010 року, в тому числі кукурудзи на зерно – 3,5 млн. тонн. У порівнянні із минулим роком валовий збір зернових збільшився на 77 %, в тому числі кукурудзи в 2,1 рази.

 

Значно збільшилося і виробництво інших культур. Цукрових буряків зібрано 2,7 млн. тонн, що більше ніж в 2010 році на 47,2 %, соняшнику – 542,3 тис. тонн, більше на 16,5 %, сої – 332,8 тис. тонн, більше на 49,4 %.

За 2011 рік область отримала найбільший за всі роки врожай картоплі 1272,8 тис. тонн і овочів 500,2 тис. тонн.

Серед пріоритетних галузей господарства області є тваринництво. За 2011 рік призупинено спад поголів’я худоби і птиці, збільшено обсяги виробництва тваринницької продукції за рахунок підвищення генетичного потенціалу тварин та раціонального використання збалансованих кормів, продовжено будівництво і реконструкцію тваринницьких комплексів.

Станом на 1 січня 2012 року в усіх категоріях господарств утримується 279,2 тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі корів 134,3 тис. голів, свиней 321,5 тис. голів.

В сільськогосподарських підприємствах поголів’я великої рогатої худоби становить 166,7 тис. голів (103,3% до 2010 року), в тому числі корів – 67,9 тис. голів (102,9 %).

 

Серед регіонів України по поголів’ю ВРХ, корів та по виробництву молока в сільськогосподарських підприємствах область займає перше місце (14,1 % державного валу), по поголів’ю свиней – шосте.

 

За 2011 рік у господарствах усіх категорій вироблено: молока 728,0 тис. тонн (103,8 % до 2010 року), м'яса – 72,1 тис. тонн (на рівні 2010 року), яєць – 604,0 млн. шт. (98,0 % до 2010 року).

За 2011 рік сільськогосподарськими підприємствами вирощено в живій вазі 44,5 тис. тонн худоби та птиці (на 5,2 % більше 2010 року ). Найбільшого приросту обсягів досягнуто у Семенівському (в 3,7 рази), Глобинському (на 27,6 %), Гребінківському (на 43,0 %) районах.

 

Зростає продуктивність худоби.
Надій молока на одну корову (по середньому поголів’ю корів) становить 4715 кг (по Україні – 4117 кг), або на 121 кг більше ніж в 2010 році. Аграрії області ставлять перед собою завдання у 2012 році отримати показник 5000 кг молока на 1 корову.

 

В 2011 році за рахунок будівництва тваринницьких об’єктів, в молочному скотарстві збільшено поголів’я корів на 500 голів, виробництво молока на 5,6 тис. тонн; в галузі свинарства за рахунок реконструкції і будівництва тваринницьких ферм і комплексів нарощено поголів’я свиней на 10,0 тис. голів, збільшено виробництво м’яса свинини на 7,5 тис. тонн.

Одночасно з розвитком виробництва в області підвищується увага до вирішення питань соціального розвитку села.

За останні роки намітилася чітка тенденція до зростання заробітної плати в сільському господарстві. Так, середньомісячна заробітна плата за 2011 рік склала 1988 грн., що на 26,4 % більше ніж за минулий рік.

Селяни області в поточному році отримали 605,0 млн. грн. орендної плати, розмір якої в середньому складає 4,2 % вартості землі, що є найвищим показником по Україні. Розрахунок за оренду землі станом на 01.01.2012 проведено на 106,9 %.

На протязі 2011 року в області було реалізовано Програму соціально-економічного розвитку сільських населених пунктів. Найбільше використали коштів по виконанню Програми в розрахунку на одного мешканця в Котелевському (1209 грн.), Козельщинському (488 грн.), Пирятинському (471 грн.), Новосанжарському (451 грн.) районах.

Завдяки Програмі в сільській місцевості за 2011 рік збудовано, відновлено та відремонтовано: дитячих садків – 299, шкіл – 473, медичних закладів – 281, сільських клубів – 409, спортивних об’єктів – 270, об'єктів торгівлі – 343, повідомляє пре-служба Полтавської облдержадміністрації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
23 вересня Полтава відзначає День міста. Із 14:00 містян розважає концертом на колесах музична платформа, на якій грають учасники барабанного шоу LIVE DRUMS «Живі барабани» під керівництвом Євгена Дудника. Виконують популярну інструментальну музику та співають пісні про Полтаву. Близько 20:00 платформа зупиняється біля Корпусного парку і музиканти влаштовують концерт для сотень (якщо не тисяч) містян, які збираються на святкування у самому центрі міста. Ви...
Суспільство
До 75-ї річниці перемоги над нацизмом Український інститут національної пам’яті проводить безстрокову акцію у соціальних мережах «Родинні історії війни». Спогади своєї матері Лисенко Катерини Андріївни (25.12.1925 – 26.06.2018) про пережите у період Другої світової війни записав краєзнавець з містечка Чорнухи на Полтавщині Микола Лисенко. «Орали, сіяли, косили, копали для загиблих» Я, Лисенко Катерина Андріївна (дівоче прізвище Шабельник) народилася у 192...
Суспільство
Сезон грипу зазвичай починається у жовтні і досягає піку з грудня по лютий. Особливістю епідсезону 2020-2021рр. стане циркуляція відразу двох вірусів – грипу та коронавірусу. Обидва ці віруси належать до ГРВІ зі схожими симптомами. На жаль, вакцини від Covid-19 ще немає, а от від грипу – є. Тому полтавцям рекомендують обов’язково зробити щеплення. Грип – це гостре респіраторно-вірусне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі. Характеризуєть...
Суспільство
У Полтаві, на вулиці Соборності, завершили зведення будівлі нового Центру надання адміністративних послуг. Відсьогодні розпочинаються роботи для введення будівлі в експлуатацію і запуску роботи ЦНАПу. Почали будувати ЦНАП у Полтаві ще в 2018 році, але через затримки фінансування, зміну підрядної організації та корегування проєкту роботи були зупинені. Відновилося будівництво наприкінці листопада 2019 року. В області полтавському ЦНАПу немає аналогів за зов...
Суспільство
Деякі школи вимагають від батьків медичну довідку в тих випадках, коли здорова дитина з певних причин не відвідувала дитсадок або школу кілька уроків чи днів. Що мають робити батьки в таких випадках, розповів на своїй сторінці у Facebook освітній омбудсмен Сергій Горбачов. Якщо дитина один чи кілька днів не відвідувала садочок За словами Горбачова, санітарний регламент чітко визначає: до дитсадка не приймаються лише ті діти, які мають ознаки інфекційного з...
Суспільство
Полтава — місто з особливим колоритом, з унікальними традиціями, історією та культурою. Вона щоразу розквітає по-новому, підносить, надихає, захоплює і ніколи не перестане дивувати. А усі досягнення, якими багате місто, складаються з щоденної праці, знань і умінь його талановитих мешканців. Щороку, в рамках відзначення Дня міста, Полтава вшановує видатних земляків, уродженців Полтавського краю, які своїми досягненнямита творчою спадщиною прославили наше мі...
Суспільство
Традиційно у вересні ми вшановуємо пам’ять видатного письменника, громадського діяча, мецената, справжнього патріота нашого міста, автора безцінної літературної спадщини Володимира Короленка. Літературна премія завжди має чиєсь ім’я, а це означає, що пам’ять про видатну людину не втрачена, це і є щоразу неповторне її воскресіння. А відтак сьогодні наш головний переможець над часом – Володимир Короленко. Письменник-гуманіст залишив Петербург та назавжди осе...
Суспільство
20-го вересня у resto-club «Подіум» відбулося нагородження п'ятої музичної премії Полтавщини. Яскравий захід, який вже встиг стати одним із найбільш улюблених для прихильників творчих талантів, організувала рекламна агенція «VIR-Style» та її керівник Ірина Єрошенко. П’яту ювілейну музичну премію, яка є найгучнішою подією цієї осені у культурному житті міста, відвідали представники творчого бомонду Полтави та їх шанувальники. Організатори зробили усе для то...
Партнерський матеріал
Шановні полтавці, дорогі земляки! Полтавська обласна організація Політичної партії УДАР Віталія Кличка та наш Лідер Костянтин Іщейкін, щиро вітають усіх вас із чудовим святом - Днем міста Полтави! Полтава – особливе місто. Вона має свою неповторну, унікальну енергетику. Це місто з цікавою історією та своїм особливим укладом. Тут чисте Полтавське повітря поєднується з особливою, містичною атмосферою минувшини і неповторним сьогоденням. А головне тут - щирі,...