08:20, 24 лютого 2016 р.
Вокалістка гурту «НастяЗникає» у Полтаві: «Сподіваємося, що напрацьовуємо нову аудиторію»
21 лютого у пивниці «100 доріг» відбувся концерт київського молодого гурту «НастяЗникає». Її вокалістка Анастасія Осипенко розповіла про альбом як найближчу ціль, через що легко впасти у відчай та про процес створення пісні
В.Н.: Анастасія, це ваш перший концерт у Полтаві?
А.О.: Так.
В.Н.: Зараз ви їздите в рамках свого туру по Україні?
А.О.: Так. Це якраз наша середина. Починаємо другу половину.
В.Н.: Напрямок вашої музики — джаз, соул. Чому самий така музика у вашій творчості?
А.О.: Відразу так було, не те, щоби ми думали, який стиль собі обрати. Я коли почала писати пісні, то вони настрієво і стилістично рухалися до тої музики, яка мені подобалася, зокрема, приджазова і соул. І я вирішила, що треба так цілеспрямовано називатися як український соул і акцентувати на цьому.
В.Н.: Ваш колектив порівняно молодий — всього кілька років. Починали ви з акустичного формату. Як то виглядало? Ти сама починала грати? Як ви збиралися, репетирували?
А.О.: Я грала сама рік — це була просто гітара і голос. Потім ми зібралися. У форматі full band ми трошки більше ніж півроку. Я втомилася виступати сама і шукала музикантів. Я в принципі від самого початку, думаю, була б не проти виступати з музикантами, бо саме такий формат мені подобається і в ньому мені зручно. Мені здається, що так більше можна сказати в такій новій обробці пісень.
В.Н.: Знайшли вже власну аудиторію у містах України?
А.О.: Більш-менш. Це наш перший тур таким складом і ми поки що орієнтуємося на маленькі заклади і не дуже велику аудиторію. Але ми розраховуємо, що прийдуть і ті, хто вже десь нас чув, і ті, хто ще не чув, але якимось чином зацікавився. І ми сподіваємося, що напрацьовуємо нову аудиторію. В принципі, так і виходить.
В.Н.: Знаю, що грали вже на багатьох українських фестивалях. Які плани маєте на 2016 рік?
А.О.: Після туру ми презентуємо свій перший кліп, а потім засядемо писати альбом, бо в нас дуже мало спільних записів.
Щодо фестивалів, то ще не знаємо як в нас складеться літо. Звичайно, хотілося б трошки поїздити. Але поки що не загадуємо. Альбом — наша найближча ціль.
В.Н.: Щодо альбому: у вас уже є один студійний альбом. Правильно?
А.О.: Є акустичний (лонґплей), а є сингл на дві пісні.
В.Н.: Чи важко зараз молодим музикантам в Україні чогось досягти, шукати свою цільову аудиторію, взагалі займатися музикою?
А.О.: Звичайно. Складно з багатьох аспектів. Тобто ми займаємося цим, бо ми так самовисловлюємося, самореалізовуємося і нам це цікаво. Але, звичайно, є багато нюансів, через які легко впасти у відчай. Наприклад, організаційні моменти…
В.Н.: А з якими проблемами зокрема ви стикалися?
А.О.: Коли не дотримуються всіх вимог технічного райдеру. Або кажуть нам про це в останній момент. Тобто ми можемо вилетіти з наших фінансових планів через те, що щось там орендуємо в останній момент, плюс нерви і стреси. Це щодо такої концертної діяльності. І загалом не вистачає більшої продуманості. Тобто ми їздимо на вихідні, бо ми працюємо-вчимося, але все одно на вихідні не завжди вдається максимально зручно скомпонувати міста, щоб доїхати: інколи проблеми з транспортом, його пошуком — і це все лягає на нас.
Але з іншого боку — ми самі поки що все контролюємо і тому все нормально.
В.Н.: Не думали про те, що уже б необхідно було залучити до роботи менеджера?
А.О.: Ми були б не проти, якби була б якась людина, яка близька нам по духу і яка б не проти цим займатися. А так просто шукати людину, для якої це було б з якогось боку вигідно — я поки що не бачу такої перспективи і нагальної потреби. Тому поки що ми продовжуємо самі.
В.Н.: Чи вдається заробляти музикою?
А.О.: Ні, взагалі ні. Я думаю, що з попередньої відповіді витікає. Ми навпаки, збираємо всі гроші, щоб пустити їх на альбом. Поки складно говорити про те, чи колись ситуація зміниться. Ми хочемо вірити, що почнуть більше купувати музику в інтернеті, тобто з більшою повагою до цього ставитимуться. Звісно, ми сподіваємося, що тільки розвиватимемося, тобто не буде ніяких ступорів і ми почнемо більше збирати саме концертною діяльністю. Але бізнес-плану у нас немає.
В.Н.: Можливо, у вас є плани щодо відеороботи, відзняти якийсь кліп у 2016 році?
А.О.: Наприкінці березня ми презентуватимемо вже відзнятий наш перший кліп. Є пісня, на яку ми дуже хочемо зняти нову роботу, але не можу обіцяти як складеться.
В.Н.: Розкажи ще трохи про склад гурту, який набір інструментів у вашій музиці?
А.О.: Це традиційний full band, тобто у нас барабан (Оленка), бас-гітара (Юрко), клавіші (Ната). Я граю на гітарі, але не у всіх піснях, і голос.
В.Н.: І пишеш тексти. А музику творите разом чи у вас є людина, яка придумує якісь попередні мотиви?
А.О.: Я приношу пісню в акустичному сирому варіанті і ми її вже наповнюємо новими елементами. Часто змінюємо і структурно — багато вносимо кожен свого.
В.Н.: Можливо, хотіли б заспівати дуетом з кимось з більш-менш відоміших виконавців?
А.О.: Свідомого направленого бажання немає. Можливо, якщо хтось пропонуватиме, то так.
Розмову провів Віталій Нестеренко, «Громадське ТБ.Полтава»
Над текстом працював Роман Повзик, НМО «Magnum Opus»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...