• Головна
  • Полтавська область є аутсайдером в процесі декомунізації
16:05, 12 лютого 2016 р.

Полтавська область є аутсайдером в процесі декомунізації

З 21 лютого розпочинається останній етап впровадження закону про декомунізацію. Від того часу право перейменовувати населені пункти, вулиці, парки та інші топоніми, демонтувати монументи радянської доби переходить від органів місцевого самоврядування до облдержадміністрацій.

Тобто у міських, сільських і селищних голів залишилося 9 днів, щоб розлучитися із тоталітарним минулим на власний розсуд. Наприклад, дати ту назву власному населеному пункту, за яку місцеві мешканці проголосують на громадських слуханнях. Про це під час чергового засідання робочої групи з координації та моніторингу впровадження плану заходів з виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» нагадав голова групи, керівник апарату Полтавської облдержадміністрації Микола Білокінь.

— У звіті Українського інституту національної пам’яті Полтавська і Запорізька області були названі найгіршими в державі щодо запровадження декомунізації. Проте, малася на увазі бездіяльність органів місцевого самоврядування у цьому напрямку. Адже до 21 лютого саме вони мають повноваження втілювати в життя норми закону, — наголосив керівник апарату Полтавської ОДА Микола Білокінь.

Після 21 лютого вступить у дію третій завершальний регіональний етап щодо декомунізації. І тут вже голова ОДА своїм розпорядженням зможе змінити назви. Аби населені пункти на Полтавщині таки отримали ті назви, які пропонує громада, присутніх керівників РДА, мерів міст закликали знайти компромісні рішення та врахувати думки людей

За інформацією директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вадима Штефана, за січень цього року перейменували 506 тоталітарних топонімів, знесли 52 пам’ятники тоталітарного режиму. Лідером з виконання закону про декомунізацію на сьогодні є Миргород. У курортному місті взагалі не лишилося топонімів комуністичного режиму. Натомість у Глобинському районі та Кременчуці таких назв найбільше. Загалом в області неперейменованими залишаються понад 2 тисячі вулиць, парків, провулків, скверів.

У Гадячі та Гадяцькому районі, Комсомольську на сьогодні не залишилося жодного пам’ятника діячам радянської доби. Натомість антилідером у списку залишається Полтава, оскільки міська влада не демонструє активних дій у плані перейменування вулиць.

Вадим Штефан наголосив, що у 15 населених пунктах під час громадського обговорення вирішили залишити нинішні назви, що суперечить чинному законодавству. У 10 селах ще тривають обговорення.

Під час засідання групи озвучили й нові назви населених пунктів, які можуть з’явитися на мапі Полтавської області. Так, Комсомольськ може стати Наддніпрянськом, якщо сесія міської ради 16 лютого проголосує за відповідне рішення.

Читайте також: У Полтавській області в рамках декомунізації перейменували перші населені пункти

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #декомунізація
Оголошення
live comments feed...