08:04, 11 лютого 2016 р.
Молоді автори у Полтаві «зіграють у чорний ящик»
11 лютого о 18.30 у арт-пабі «Хмільний Бик» (вул. Ватутіна, 2) відбудеться поетичний вечір «Вільний мікрофон ІІ: Чорний ящик». Молоді полтавські автори прочитають власні поетичні та прозові твори, а порядок їх виступу та об’єм декламації визначатимуть «чорні ящики».
Організатором заходу стане незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus». Мета вечору: аби кожен бажаючий літератор міг представити свою творчість на розсуд полтавської аудиторії.
Суть заходу полягає в тому, що попередньо зареєстрований учасник гарантовано виступає на сцені, але не знає порядку й обсягу свого прочитання. Модератор вийматиме з «чорного ящику» ім’я автора і оголошуватиме його, а вже сам автор з іншої місткості дістане папірець, на якому буде позначено час його виступу: від 1 до 4 хвилин. Таким чином, молодий літератор повинен буде миттєво «сконструювати» свій виступ відповідно до заданих часових умов, і на ходу обрати тексти, які читатиме глядачам.
— Учасники зможуть перевірити свої можливості та підлаштуватися відповідно до обставин, які динамічно змінюються. Глядачі побачать нові обличчя, подивляться зі сторони, як то, реагувати на свого роду стресові ситуації. Підготувати програму і виступити з нею — одна справа, а от змінити свої плани на ходу — то вже зовсім інше. Це певною мірою випробування вдачі. Ти маєш швидко зорієнтуватися і як можна краще про себе заявити, — вважає Анна Єгорова, учасниця НМО «Magnum Opus».
Вільний мікрофон — далеко не новий формат заходу в сучасній літературі. Полтавські митці вже організовували подібного роду вечори. Востаннє молоді літератори брали участь в таких читаннях у квітні 2015 року Тоді 15 авторів, які встигли зареєструватися у встановлений термін, мали змогу впродовж п’яти хвилин презентувати власну творчість. Однієї з учасниць того «мікрофону» була Настя Романюк, молода полтавська письменниця.
— Я читатиму свою авторську прозу. Тому мені трохи страшнувато, що витягну папірець із однією хвилиною, і можу не вкластися в час, хоча маю один текст, читання якого розраховане на 1 хвилину і 20 секунд. Сам же формат «чорного ящику» мені подобається, — ділиться враженнями Настя.
Інший учасник дійства — Семен Хуанович Дакота — автор гумористичної поезії, який вже кілька років поспіль проводить власні авторські вечори. На «вільний мікрофон» збирається, бо хоче випробувати новий формат виступу.
—От буде комедія, коли Семен Хуанович витягне одну хвилину, а люди скажуть — «не зупиняйте його, хай читає ще». Я чув про «вільний мікрофон» від молодих виконавців, вони говорили, що це хороша нагода почитати для публіки. Тож цікаво подивитися на новий для мене формат літературника, — розповідає Дакота.
Що? Літературний вечір «Вільний мікрофон ІІ: Чорний ящик».
Де? Арт-паб «Хмільний Бик» (вул. Ватутіна, 2, навпроти ПД «Листопад»).
Коли? 11 лютого о 18.30.
Вхід: 20 грн. за наявності студентського квитка, 30 грн — без нього.
Крім того організатори планують невеличку музичну паузу, під час якої полтавські музиканти зіграють акустичні версії пісень відомого рок-гурту «Paramore».
Роман Коржик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
Вчора
16:13
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...