• Головна
  • Юрій Макаров на Миргородщині показав Тараса Шевченка з айфоном і в образі Елвіса
17:11, 8 лютого 2016 р.

Юрій Макаров на Миргородщині показав Тараса Шевченка з айфоном і в образі Елвіса

У рамках проекту «Метро до Кибинець» журналіст і телеведучий Юрій Макаров провів на малій батьківщині поета Михайла Семенка лекцію про нешаблонного Тараса Шевченка.

«Метро до Кибинець» — мистецький проект поетес Любові Якимчук та Галини Танай. Його метою є популяризація місця народження Михайля Семенка і самого поета-футуриста, якого розстріляли у 1937 році.

Лекція Юрія Макарова стала першим із заходів, які проводитимуться в рамках проекту. До цього Якимчук і Танай привозили листівки з віршами і зображенням поета.

Шевченка як об’єкта лекції обрали, по-перше, тому, що це знайома кожному постать. По-друге, розповідь Макарова про Тараса Григоровича як людину продовжує роботу по деканонізації Шевченка, яку робив і Семенко — він свого часу спалював «Кобзаря» на вулиці. Крім того, Юрій Макаров як «людина з телевізора» допоміг привабити глядачів — його впізнавали і на пошті, і в сільраді. Тому організатори об’єднали приємне з корисним, влаштувавши таку лекцію.

Документаліст 15 років тому зняв серію фільмів «Мій Шевченко», в якій теж намагався показати поета не шаблонним святим, а людиною зі своїми переживаннями і пристрастями. В лекції журналіст використовував переосмислені сучасними художниками образи Кобзаря, наприклад, Тарас Григорович з айфоном, як супергерой, як Елвіс Преслі.

Цей захід допоміг ініціаторам ближче познайомитися з кибинчанами і головою сільради. За словами Галини Танай, реакція людей на захід перевершила їх очікування.

Крім самої лекції, Галина і Любов передали книги до кибинецької бібліотеки. Їх вони перед тим збирали у Києві, оголосивши про акцію. Танай зауважує, що приміщення бібліотеки у Кибинцях, незважаючи на 1992 рік побудови, у дуже поганому стані. Там фактично немає опалення, дуже холодно. Але там працюють хороші бібліотекарі. У бібліотеці, до речі, є куточок Михайля Семенка, їхнього земляка. Книжки, які передали організатори, — сучасна українська та зарубіжна література.

Перед лекцією Макаров з Галиною та Любов’ю познайомилися з головою сільради Людмилою Мисяк. Вона сказала, що у них є невеличкий сюрприз. Виявилося, що її син, молодий художник Ростислав Мисяк, який навчається у Полтаві, власноруч зробив макет майбутнього пам’ятника Михайлю Семенку з використанням зображення підземки. Його вразила цитата із Михайля Семенка: «І буде до метра паризького — дороги ніч од Кибенець».

Гості були вражені, тому що це абсолютно небанальна річ. Цей макет ще, можливо, покажуть фахівцям для консультацій, але Галині Танай сподобалося те, що люди мислять прогресивно і сучасно:

—​ Микола Степанович, власник місцевого готелю, розповідає про свої жоржини, жимолость і вранішні хмари на ставку так, що ти готовий негайно кинути все і переїхати з котами в Кибинці. Тут живуть люди, які не бояться мріяти і оточують тебе теплом і щирістю. Тепер на моїй особистій мапі є точка, куди я обов'язково повертатимусь. І я впевнена, що вже скоро туди приїздитиме все більше людей. Кибинці того варті.

Довідка: Михайль Семенко (Михайло Васильович Семенко, 1892 — 1937 рр.) — поет доби Розстріляного відродження, основоположник і теоретик українського футуризму.

Роман Повзик

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #Шевченко
Оголошення
live comments feed...