Вихователь полтавського дитячого будинку сімейного типу: «Щоб діти називали тебе мамою, це треба заслужити»

Найдорожчою цінністю для кожної людини є її родини. Сім’я – це місце, де тебе завжди підтримають і зрозуміють. Та на жаль, є діти, які з незалежних від них обставин, не мають люблячої і турботливої родини. Саме таким дітям присвятила своє життя Олена Володимирівна Мацицька.

Про свою роботу в інтернаті вона розповідає просто: «Та людина, яка обрала собі таку професію, вже не зможе ніколи кинути цих дітей. Я вважаю, що це свого роду, зрада перед дітьми».

Вона вже 25 років працює в школі-інтернаті №2. Через її дбайливі руки пройшли сотні вихованців. Кожного з них вона пам’ятає і слідкує за тим, як складається їхня доля. Про кожного вона може безкінечно говорити і згадувати історії з їх життя.

Олена Володимирівна має дорослу доньку, та як пригадує сама, більшість часу дитина проводила з бабусею та дідусем. Адже мама постійно була на роботі, виховувала дітей, яким в житті пощастило менше – і вони не мають люблячих батьків та родичів.

Вихователь полтавського дитячого будинку сімейного типу: «Щоб діти називали тебе мамою, це треба заслужити» (фото) - фото 1

/Будинок, в якому проживає родина/

В якийсь момент Олена Володимирівна зрозуміла, що її тепла і енергії вистачить і на інших дітей. Тому вона вирішили відкрити дитячий будинок сімейного типу. Донька підтримала маму. В цьому її також всіляко підтримали міський голова Полтави Олександр Мамай та його заступниця Світлана Тарашевська, як матеріально так і морально. Завдяки цим людям, п’ятеро дітей здобули люблячу родину, з мудрою мамою та вірним наставником.

Вихователь полтавського дитячого будинку сімейного типу: «Щоб діти називали тебе мамою, це треба заслужити» (фото) - фото 2

 Вихователь полтавського дитячого будинку сімейного типу: «Щоб діти називали тебе мамою, це треба заслужити» (фото) - фото 2

Родина отримала великий будинок в селі Мачухи Полтавського району, в який Олена вклала душу. З допомогою міської влади та небайдужих людей, було зроблено ремонт в оселі, придбано необхідні меблі та речі, щоб діти почували себе тут комфортно і затишно. Постійно допомагають родині Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради (керівник Олена Ромас) та Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Буднікова Ольга). Матеріально підтримують новостворену родину і спонсори. Це директор магазину «Промелетроніка» Михайло Поляков, мережа «Нова пошта» на чолі з Інною Попершнюк, керівник «Автотрансу» Сергій Михайлик, генеральний директор ФК «Ворскла» Дмитро Яворівський та Вікторія Плеханова.

 Вихователь полтавського дитячого будинку сімейного типу: «Щоб діти називали тебе мамою, це треба заслужити» (фото) - фото 2

/Міський голова Полтави на відкритті будинку/ 

В День Святого Миколая відбулося урочисте відкриття дитячого будинку сімейного типу. Та назвати його «дитячим будинком» дуже складно, адже тут діти почуваються, як вдома. Вони живуть у родині, яка практично нічим не відрізняється від інших. Зараз Олена Володимирівна виховує п’ятьох дітей: Джамала, Дмитра, Олександру та двох сестричок Настю і Даринку. В планах у Олени Володимирівни взяти у родину ще, як мінімум, двох дітей. Їй би хотілося подарувати справжнє батьківське тепло малюкам, які втратили родину внаслідок бойових дій на Сході України. Для них уже підготовлена кімната.

Вихователь полтавського дитячого будинку сімейного типу: «Щоб діти називали тебе мамою, це треба заслужити» (фото) - фото 3

/Кімната, яка чекає на дітей/

Нам пощастило потрапити на гостину до цієї великої родини. Ми вирішили дізнатися, чи обжилися дітлахи в новій домівці та що змінилося у їхньому житті з моменту переїзду. Тим паче, що привід у нас був більш, ніж вагомий – найстарший чоловік у родині 14-річний Джамал святкував свій день народження. Знаючи, що хлопець обожнює футбол, ми приготували для нього відповідний подарунок. Не обійшлося і без гостинців для решти дітей, їм ми принесли солодощі та фрукти.

Вихователь полтавського дитячого будинку сімейного типу: «Щоб діти називали тебе мамою, це треба заслужити» (фото) - фото 4

/Олена Володимирівна з дітками: Джамалом, Дмитриком, Сашею, Настею та Дариною/

Цього дня у будинку родини було багато гостей, які прийшли привітати Джамала. Хлопець не приховував своєї радості, адже він вперше святкує день народження у такому родинному колі. Друзі родини подарували іменнику мобільний телефон та похід разом з братами та сестрами в боулінг, а футболісти «Ворскли» пам’ятаючи про свято свого найпалкішого фаната, подарували Джамалу футбольний м’яч та фірмову футболку. До речі, Джамал разом з п’ятикласником Дмитром збирають кишенькові гроші, щоб облаштувати в дворі футбольне поле. А дівчатка мріють про фотоапарат, на який будуть знімати всі сімейні події та свята.

Вихователь полтавського дитячого будинку сімейного типу: «Щоб діти називали тебе мамою, це треба заслужити» (фото) - фото 5

/Діти розповідають про своє нове життя/

Олена Володимирівна намагається розвивати таланти кожного зі своїх вихованців. Хлопці займаються футболом та танцями, а дівчатка обожнюють малювати. Поцікавилися ми в дітей і про побут та чи часто сварить їх мама-Олена.

«Якщо провинилися, то нам не дають користуватися комп’ютером чи телефоном. Говорять, поки не зробите уроки, комп’ютер не дають. Скажемо так, у нас доступ до комп’ютера, лише після виконання уроків,- розповідає Джамал, - мені тут дуже подобається, тут більше свободи. Тут не докоряють, куди йти, що робити, та як себе почувати. Тут ти почуваєш себе як вдома. Тут ти завжди вдома. Ти приходиш зі школи і знаєш, що тебе завжди чекають, про тебе піклуються, про тебе думають».

Тут, як і в кожній родині, є домашні улюбленці. Сім’я має улюбленця пса Джека, та чотирьох котів. Діти дбають про них, як про членів родини.

Вихователь полтавського дитячого будинку сімейного типу: «Щоб діти називали тебе мамою, це треба заслужити» (фото) - фото 6

 Вихователь полтавського дитячого будинку сімейного типу: «Щоб діти називали тебе мамою, це треба заслужити» (фото) - фото 6

/Домашні улюбленці/

Сімейні свята вся родина святкує разом. А на вихідних, традиційно, готують обід. Що ж до розподілу домашніх обов’язків, то в цьому домі запроваджена система «чергувань» і кожен знає, де він має прибирати.

Адаптація в новому колективі вже минула, розповідають діти. У них уже з’явилися товариші в школі, які часто навідуються в гості. Спершу було складно і навіть страшно, але зараз все налагодилося. Зимові канікули дітлахи провели в дитячому таборі в Кременчуці, путівку для всіх виділили в міськвиконкомі.

Вихованці Олени Володимирівни вдома ще не називають її мамою. Як розповідає сама вихователька, це пов’язано з тим, що вони її знають як заступника директора в інтернаті, де вони тривалий час навчалися і жили. Їм ще складно звикнути до того, що тепер вона їх мама. А от в школі, розповідає Олена, вони завжди говорять «наша мама прийшла». «Я їм сказала, знаєте, все прийде з часом. Я думаю, що ще маленький термін пройшов. В школі вони кажуть на мене «мама». Я думаю, це звання треба заслужити», - розповідає Олена.

Вихователь полтавського дитячого будинку сімейного типу: «Щоб діти називали тебе мамою, це треба заслужити» (фото) - фото 7

/Діти біля ялинки у дворі/

Олена Володимирівна не виступає проти спілкування дітей з рідними, адже кожен з її вихованців має родичів. «Я не буду ображатися, якщо діти захочуть знайти і спілкуватися зі своїми матерями. Дитина має знати свою маму, жінку, яка дала їм життя», - запевняє Олена.

За цей період родина вже встигла обжитися і перетворити будинок на затишне родинне гніздечко, але роботи ще буде багато, розповідають. Будинок потребує утеплення і застеклення балкону, адже зараз в помешканні досить прохолодно, під час морозів температура не перевищує 15 градусів. Для цього потрібні чималі кошти.

Вихователь полтавського дитячого будинку сімейного типу: «Щоб діти називали тебе мамою, це треба заслужити» (фото) - фото 8

В цьому домі завжди відчинені двері для друзів та гостей. Тут завжди лунає дитячий сміх, а очі дітей, яких зрадили найближчі люди, почали світитися, а серця зігріватися материнським теплом.

Практика дитячих будинків сімейного типу є дуже позитивною. Тут діти мають можливість зростати у родині, здобувати вміння і навички, які нереально отримати в інтернатах. Якщо в Полтаві зокрема і в Україні в цілому буде більше таких чуйних і добрих людей, як Олена Володимирівна,  в країні не залишиться ні одної дитини позбавленої батьківського піклування.

Полтава дитячий будинок родина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
535 переглядів в грудні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Політика
Співробітники Служби безпеки України зафіксували масові спроби використання спецслужбами РФ відкритого інструментарію соціальних мереж Facebook та Twitter з метою подальшого втручання у виборчі процеси в Україні. Оперативники СБ України встановили, що до реалізації цього механізму залучається ТОВ «Агенство Інтернет Досліджень» (ООО «Агентство Интернет Исследований»), яке, за отриманими від партнерів даними та власною інформацією СБУ, причетне до розвідувал...
Суспільство
Цю історію розповіла полтавка Ліана, яка живе на Яківцях і щодня добирається до роботи на маршрутці №33 (Розсошенці — Дендропарк — Яківці). На фоні шантажу перевізників з вимогою збільшити вартість проїзду в Полтаві вдвічі — до 8 гривень — розповідь видається абсолютною «дичиною» і яскраво характеризує усю суть полтавського бізнесу пасажирських перевезень:        «Як добиратися в пікові години на Яківці, найкраще знають яківчани, яких не здивувати вже ніч...
Новини компаній
Шведсько-українська ІТ-школа Beetroot Academy в Україні 4 роки. Тут викладають практикуючі розробники та дизайнери, серед партнерів – регіональні та міжнародні ІТ-компанії, а навчання проходить у дружній атмосфері. Влітку 2018 року Beetroot Academy підписала договір партнерства зі Швецією. Через три роки за підтримки Швеції в Україні буде вже 20 академій. У лютому у Beetroot Academy починається новий семестр. Що таке Beetroot Academy Засновники школи – шве...
Суспільство
15 грудня у Корпусному парку Полтави відбулася акція «Благодійний забіг з Миколаєм». Участь у забігу для дорослих вартувала 100 гривень, для маленьких балгодійників — 50 гривень. Усі зібрані кошти пішли на поліпшення комфорту онкогематологічного відділення Полтавської міської дитячої клінічної лікарні. Збирали на купівлю крісла-мішка, шафи для одягу, набору LEGO та настільного футболу. Відвідало захід близько 150 полтавців. Бігунів пригощали пиріжками і га...
Культура
Уперше за всі роки полтавці на новорічно-різдвяні свята зможуть розважитися і відпочити на справжньому різдвяному ярмарку, створеному за європейським зразком. Сьогодні у центрі Полтави, на вулиці Соборності вже почали монтаж святкового ярмарку на зразок тих, що працюють у європейських містах. Фотот у мережу виклав депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков: Нагадаємо, нещодавно питання розміщення Різдвяного ярмарку нового зразка розглянули у Полтавські...
Пригоди
Тіло 46-річного рибалки, мешканця Миргороду, дістали сьогодні рятувальники з-під криги річки Псел, поблизу села Грянчиха, Великобагачанського району. Про наміри порибалити поблизу села та про втрату зв’язку з чоловіком до Великобагачанського відділення поліції повідомили родичі загиблого.На місці події слідчо-оперативна група зафіксувала пролом в льодовій поверхні річки, а поблизу - рибальське знаряддя. Рятувальники діставали тіло за допомогою спеціальног...
Пригоди
14 грудня до Лубенської міської клінічної лікарні госпіталізований 28-річний чоловік з діагнозом травматична ампутація кисті правої руки. 28-річний чоловік - мешканець с.Хитці Лубенського району, він працював у сусідньому селі на консервному заводі ТОВ "Жадана". Травму чоловік отримав на робочому місці: рука потрапила у виробничу дробівку. Наразі чоловік знаходиться у стані середньої тяжкості.
Новини компаній
У Національному університеті біоресурсів і природокористування України 13 грудня були підбиті підсумки освітнього конкурсу «Агро 2019». Інтелектуальне змагання, організоване благодійним фондом Бориса Колеснікова, тривало два місяці і проходило в кілька етапів. У першому турі конкурсу 1 700 студентів з 34 навчальних закладів країни пройшли тестування зі спеціальних предметів, а в другому - презентували перед експертним журі бізнес-плани, актуальні і рентабе...
Суспільство
Дуже часто у поліклініках  нам говорять,  що з реформою медицини виклик сімейного лікаря додому до пацієнта  – це архаїзм, який залишився в минулому і відтепер, аби отримати допомогу, пацієнт має тільки самостійно прибути на прийом. Чи так це ?  Питання ми адресували виконуючій обов*язки міністра охорони здоров*я Уляні Супрун під час брифінгу, що відбувся в рамках її візиту до Полтави.   « Ніхто не відміняв можливості для лікарів прибути на виклик додому д...