• Головна
  • На Полтавщині планують демонтувати близько двохсот пам'ятників
10:27, 20 грудня 2015 р.

На Полтавщині планують демонтувати близько двохсот пам'ятників

17 грудня 2015 року в Полтаві відбулося друге засідання робочої групи з координації та моніторингу впровадження Плану заходів з виконання Закону України „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" на території області, яке провів керівник апарату облдержадміністрації, керівник робочої групи Микола Білокінь.

Як зазначив головуючий, з часу проведення першого засідання робочої групи минуло півтора місяці, й за цей час в країні відбулося багато подій, з яких найважливішими були події, пов’язані з формуванням нових представницьких органів.

З 21 листопада 2015 року розпочався новий етап декомунізації.

До 21 листопада 2015 року, згідно чинного законодавства, мали бути знесеними всі пам’ятники лідерам комуністичного режиму СРСР, демонтована комуністична символіка, на рівні громад мали б пройти публічні громадські обговорення щодо зміни назв топонімів (назв вулиць, населених пунктів тощо). На обласному рівні мали б бути надіслані до центральних органів влади, зокрема, Верховної Ради України та Українського інституту національної пам’яті, пропозиції щодо зміни назв населених пунктів та двох адмінрайонів обласного центру – Окрябрського та Ленінського.

За наявною інформацією, наразі в області демонтовано 114 пам’ятників та пам’ятних знаків. Проте підлягають демонтажу ще 194 пам’ятники та пам’ятні знаки .

Сформовано базу даних про топоніми Полтавської області. Наразі в області налічується 818 населених пунктів, де є об’єкти топоніміки, що підпадають під декомунізацію, а це понад 1500 вулиць, провулків тощо.

Рішення про перейменування об’єктів топоніміки прийнято в 58 населених пунктах. Станом на 1 грудня 2015 року в області перейменовано 110 об’єктів топоніміки. По двох населених пунктах Гадяцького району направлено подання до Верховної Ради України щодо їхнього перейменування за результатами позитивного рішення територіальних громад.

Проте, зважаючи на період формування місцевих рад, роботи з демонтажу і перейменування на місцях майже не проводилися.

З 21 листопада 2015 року до 21 лютого 2016 року у державі проходить наступний етап декомунізації. Тому на засіданні робочої групи розглянуто питання щодо підготовки пропозицій про населених пунктів та адміністративних районів, демонтажу об’єктів матеріальної культури, які підпадають під дію чинного законодавства про декомунізацію, та стосовно перейменування об’єктів топоніміки у населених пунктах.

Днями керівник обласної робочої групи М.І.Білокінь підписав відповідного листа на РДА та МВК з пропозицією терміново надати пропозиції пропозиції щодо перейменування населених пунктів та 2-х адмінрайонів міста Полтава. За результатами цих пропозицій необхідно буде зібрати наступне засідання робочої групи, аби погодити пропозиції нових назв та подати до УІНП. Адже до кожної назви мають бути певні вагомі обґрунтування назв.

Щодо демонтажу пам’ятників, яких на сьогодні в області не демонтовано 194, їх мали б уже демонтувати до 21 листопада. Тепер право і обов’язок здійснювати демонтаж переходить до органів виконавчої влади.

Від 21 листопада 2015 року до 21 лютого 2016 р., згідно законодавства, право перейменовувати об’єкти топоніміки мають персонально голови місцевих рад.

На засіданні ухвалено протокольні рішення щодо активізації роботи на місцях з демонтажу пам’ятників, підготовки спільно з районними та міськими робочими групами пропозицій щодо перейменування населених пунктів та топонімів у населених пунктах. Якщо це не зроблять керівники органів місцевого самоврядування, це зробить голова облдержадміністрації після 21 лютого 2016 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #декомунізація
Оголошення
live comments feed...