• Головна
  • У Полтаві почався чіповий та ціновий маскарад на ялинках
11:01, 29 грудня 2011 р.

У Полтаві почався чіповий та ціновий маскарад на ялинках

Підприємці, які продають ялинки у Полтаві, вже підвищують на них ціни та по-особливому кріплять чіпи

На даний моменти у Полтаві паралельно проводиться кілька рейдів. Під час одних інспектори по контролю за благоустроєм міста перевіряють стан облаштування місць продажу ялинок та наявність документів на прожаж товару. Під час інших — дотримання Постанови Кабінету Міністрів «Про електронний облік деревини», тобто наявність на зелених красунях чіпів. Але цим вже займаються працівники Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства.

За словами прес-секретаря цього відомства Лілії Гнатенко, наявність чіпів сьогодні перевірили на 8 торгових точках. Порушення правил виявили у трьох працівників. Двоє розкаялися та обіцяли виправитися, а одна — влаштувала скандал. Проте емоції працівників торгівлі не вплинули на покарання — як і ведеться, адміністративні протоколи відносно них усе-таки склали.

Працівникам управління лісового та мисливського господарства довелося поспілкуватися ще з кількома продавцями ялинок, у яких відносних порушень не виявили. Якби не одне «але». За словами Лілії Гнатенко, чіпи на ялинках цих приватних підприємців були відсутні, зате, при необхідності, вони діставали їх з карманів та чіпляли на дерева.

— Наше управління не має таких повноважень, аби змусити приватних підприємців надіти чіпи на ялинки, — зазначила вона. — Тому ми заручилися підтримкою правоохоронних органів. Саме з ними ми підходили до продавців і вимагали, аби ті почепили на дерева чіпи. Поки ми стоїмо поряд, чіпи на ялинках є. Але я не можу гарантувати того, що вони там залишаться після того, коли працівники міліції підуть. Самі ж продавці стверджують, що чіпляють чіпи після продажу ялинок: підійшла людина, заплатила — чіп прикріпили. Чи правомірно це? Розумієте, згідно з Постановою Кабінету Міністрів «Про електронний облік деревини», усі дерева мають бути з обов’язковим відповідним маркуванням. Відповідно до цієї Постанови рекомендується продавати новорічні ялинки з електронними «бірками». І багато людей сприймають подібні вказівки, справді, тільки як рекомендації, які потім не виконують.

Окрім «цікавих» моментів з кріпленням чіпів у Полтаві з’являються не менш «цікаві» моменти з цінами на новорічні красуні. Нещодавно «Полтавщина» фіксувала відносно невелику різницю в цінах, встановлених на продукцію лісництвами та приватними підприємцями. За даними прес-служби Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства, ялинки висотою в 1-2 метри мають коштувати від 36 до 51 гривні. На днях же ми помітили, що зелені красуні такої висоти на ринку Станіславського коштують 120 гривень. За даними наших читачів, на одному з ринків Алмазного — 60 гривень.

За словами Лілії Гнатенко, Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства не має повноважень впливати на регулювання цін, які вони встановлюють на новорічні дерева, і радить купувати ялинки на двох точках у місті, де ціни відповідно невеликі, — біля універсаму «Полтава», що на Алмазному, та на центральному ринку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...