• Головна
  • Мамай назвав, чиє ім’я носитиме перша новостворена вулиця Полтави
11:33, 26 листопада 2015 р.

Мамай назвав, чиє ім’я носитиме перша новостворена вулиця Полтави

Новообраний міський голови Полтави Олександр Мамай розповів, що перша вулиця, яку перейменують в рамках Закону про декомунізацію, носитиме ім’я першого загиблого воїна в АТО полтавця Геннадія Біліченка.

«На сьогоднішній день всі нові вулиці, які будуть будуватися в нашому місті, будуть носити ім’я всіх хлопців-героїв АТО, які загинули захищаючи нашу країну. Перша нова вулиця, яка з’явиться в Полтаві – це вулиця Біліченко», - пообіцяв Мамай.

Нагадаємо, Геннадій Біліченко був першим, хто загинув в зоні АТО. Майже 20 років він проходив військову службу на посадах співробітника відділу «А» Управління Служби безпеки України в Полтавській області. Особисто брав участь у 180-ти бойових операціях та здійсненні заходів щодо забезпечення законності, прав і свобод громадян, проведенні спеціальних заходів по припиненню особливо тяжких злочинів, захисту учасників кримінального судочинства та членів їх сімей, у спеціальних заходах з охорони вищих посадових осіб держави.

13 квітня 2014 року приблизно о 08.30 група співробітників Центру спеціальних операцій «А» СБ України, у районі проведення антитерористичної операції поблизу м. Слов'янськ Донецької області, під час проведення спеціального заходу, зазнала заздалегідь підготовленому та спланованому нападу з боку озброєних осіб. Бій був короткочасний але запеклий, капітан Біліченко Г.В. одним з перших виявив загрозу, сповістив товаришів та організував вогневу відповідь проти нападників, застосовуючи штатну зброю АК-74. Під час бою, отримавши поранення продовжував вести вогонь прикриваючи своїх товаришів. Загинув від чисельних поранень на місці бою.

Також Мамай розповів, що віддасть право на виконання закону про декомунізацію партії «Свобода».

«Декомунізація - це, в першу чергу, перейменування вулиць. І я думаю, що віддам цей карт-бланш партії «Свобода», так як вони найбільше цього бажають. За ініціативи фракції «Свобода» будуть проводитися громадські слухання і коли буде територіальна громада буде приймати рішення, а ми будемо їх втілювати в життя», - розповів міський голова.

Пояснив це рішення Мамай небажанням змушувати громаду перейменовувати вулиці.

«Силою, через коліно, територіальну громаду я ламати не буду. Якщо будуть проведені громадські слухання і громада скаже «ні», то я дослухаюсь громаду і цього робити не буду. Після смерті Анатолія Кукоби ми проводили громадські слухання в Ленінському районі Полтави по перейменуванню вулиці Пролетарської на вулицю Кукоби. На цій вулиці знаходиться митниця, школи, райвиконком. Тобто на ній проживає мало людей, але 99,9% сказали «ні» перейменуванню». 

Нагадаємо, 26 листопада відбулась перша сесія міської ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Біліченко #АТО #декомунізація #Мамай
Оголошення
live comments feed...